• Посилання скопійовано

Тимчасове заступництво чи тимчасове переведення: що краще оформити?

На підприємстві працює опалювач, який поза опалювальним сезоном, коли охоронці підприємства йдуть у відпустки, в порядку тимчасового замісництва виконував їх обов'язки. Йому проводилася доплата в розмірі різниці між окладом опалювача та охоронця. Чи правильно буде і надалі оформляти тимчасове замісництво? Чи краще оформити тимчасове переведення?

Тимчасове замісництво

Міністерство соціальної політики України в листі від 21.07.2011 року № 590/13/84-11 зазначають, що тимчасовим заступництвом (замісництвом) вважається виконання працівником, який працює на тому ж підприємстві, в установі, організації, службових обов’язків за більш відповідальною посадою тимчасово відсутнього працівника, коли це пов’язано з розпорядчими функціями.

Тимчасове заступництво можливе лише в разі виробничої потреби. Працівник, який виконує обов’язки тимчасово відсутнього працівника, на період заступництва звільняється від виконання обов’язків, обумовлених трудовим договором за основним місцем роботи. Такому працівникові виплачується різниця між його посадовим окладом і посадовим окладом працівника, обов’язки якого він виконує.

Різниця в окладах виплачується лише тим працівникам, які відповідно до штатного розпису не є штатними заступниками відсутнього працівника або його помічниками (якщо нема посади заступника). Головні інженери права на виплату різниці в окладах за тимчасове заступництво не мають.

 

Тимчасове переведення

Законодавство про працю не дає визначення, що таке переведення працівника на іншу роботу. Пункт 31 постанови Пленуму ВСУ №9 містить роз’яснення, що переведенням на іншу роботу вважається доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.

Тимчасове переведення на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, допускається за згодою працівника (ч. 1 ст. 33 КЗпП).

Строк тимчасового переведення на іншу роботу роботодавець і працівник встановлюють за домовленістю. Він визначається конкретним терміном або часом настання певної події (наприклад, повернення на роботу працівниці з відпустки для догляду за дитиною). Ініціатором переведення може виступати як працівник, так і роботодавець. У разі якщо про переведення просить роботодавець, він зобов’язаний отримати згоду на тимчасове переведення, яку працівник висловлює у заяві про переведення. У цій заяві працівник має обов’язково зазначити, що на час тимчасового переведення, робоче місце за попередньою посадою за ним зберігається.

Підставами для видання наказу про тимчасове переведення на іншу посаду у випадку, що розглядається, є наказ про надання основному працівнику відпустки для догляду за дитиною та заява працівника про переведення. У наказі про переведення необхідно також зазначити посадовий оклад за новою посадою та гарантувати працівнику повернення на попередню посаду.

Відповідно до абзацу другого п. 2.2 Інструкції №58 до трудової книжки працівника вносяться відомості про переведення на іншу постійну роботу. У графі 2 розділу «Відомості про роботу» трудової книжки необхідно зазначити: «Переведено на посаду таку-то», у графі 3 — робиться посилання на наказ про переведення. Вказувати про тимчасовий характер переведення не потрібно. Формулювання запису про переведення залежить від того, до якої категорії належить посада (професія), на яку переводять працівника.

Відомості про тимчасове переведення на іншу роботу відображаються в особовій картці (типова форма №П-2) та облікових документах особової справи. До особової справи необхідно долучити копію наказу про переведення, засвідчену у встановленому порядку. Працівника, якого тимчасово переведено на іншу роботу, необхідно ознайомити з посадовою інструкцією за новою посадою під особистий підпис.

У Вашому випадку вважаємо правильним виходом із ситуації тимчасове переведення працівника, а не тимчасове замісництво.

Докладно про тимчасове заступництво або замісництво писали у цьому матеріалі.

Як правильно тимчасово перевести працівника на іншу роботу, читайте тут.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»