• Посилання скопійовано

Працівник до прийняття в штат виконував роботи за договором ЦПХ: як розрахувати лікарняні?

Працівник прийнятий на роботу 01.07.2019 р. та захворів 31.08.2019 р. У період з 17.12.2018 р. до 27.06.2019 р. він виконував роботи за договором ЦПХ на підприємстві з нарахуванням доходу в розмірах більших, аніж МЗП щомісяця. Який розрахунковий період потрібно взяти для обчислення лікарняних для такого працівника?

Згідно з листом Мінсоцполітики від 17.12.2017 р. № 571/0/86-17/218 у випадку, коли застрахована особа одночасно здійснює декілька видів діяльності (працює на умовах трудового договору, цивільно-правового договору чи є фізособою-підприємцем), розрахунок допомоги має здійснюватися окремо за кожним місцем діяльності аналогічно, як це визначено п. 30 Порядку №1266, для осіб, які працюють за сумісництвом.

Відповідно до зазначеного листа, обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, може здійснюватися відповідно до абз. 1 п. 2 та п. 3 Порядку за місцем здійснення діяльності на умовах цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок. При цьому розрахунок матеріального забезпечення для зазначених осіб має здійснюватися після подання звітності щодо сум нарахованого ЄСВ за місяці розрахункового періоду. Страховий стаж обчислюється за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З метою контролю за використанням коштів Фонду до заяви-розрахунку необхідно додавати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ до органів доходів і зборів щодо цивільно-правового договору, під час дії якого настав страховий випадок.

Виходячи з умов запитання, на момент настання страхового випадку договір ЦПХ вже закінчився, а отже, згідно з роз'ясненням Мінсоцполітики, суми винагороди за договором вже не враховуватимуться при розрахунку середньої зарплати.

Отже, розрахунковим періодом для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності згідно з нормами Порядку № 1266 буде липень 2019 року. Проте обмеження щодо мінімальної зарплати (п. 29 Порядку №1266), на нашу думку, тут не повинно діяти, адже за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування ця особа матиме  страховий стаж більше 6 місяців з урахуванням сплачених внесків за договором ЦПХ. Тому необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду України для отримання відомостей за формою №ОК-7 для підтвердження страхового стажу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»