Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Як розрахувати кількість добових?

Як обчислюється кількість днів для розрахунку суми добових витрат? Чи буде порушенням, якщо підприємство відшкодовує лише суму добових без оплати вартості проживання та проїзду?

Компенсація вартості добових, проїзду та проживання

Згідно з ст. 121 КЗпП працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються:

  • добові за час перебування у відрядженні;
  • вартість проїзду до місця призначення і назад:
  • витрати щодо найму житлового приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.

При цьому, підставою для компенсації працівнику таких витрат є поданий ним авансовий звіт, у якому зазначаються понесені витрати, а також додаються первинні документи, які підтверджують їх понесення. Для нарахування суми компенсації за добові витрати підтверджувальним документом буде наказ керівника на направлення працівника у відрядження, а у разі перебування працівника за кордоном - ще й відмітка Держприкордонслужби у паспорті про перетин кордону.

Таким чином компенсувати вартість проїзду та проживання підприємство повинно лише у тому випадку, якщо працівник зазначить такі витрати у своєму авансовому звіті та надасть відповідні підтверджувальні документи (квитки, рахунки за проживання тощо). Якщо ж працівником це зроблено не буде, то обов’язку компенсувати такі витрати не виникає.

 

Як рахувати добові?

Відповідно до п. 4 Інструкції №59 за кожний день (включаючи день вибуття та день прибуття) перебування працівника у відрядженні в межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками), йому виплачуються добові.

При цьому, визначення кількості днів відрядження для виплати добових проводиться з урахуванням дня вибуття у відрядження й дня прибуття до місця постійної роботи, що зараховуються як два дні.

При відрядженні працівника строком на один день або в таку місцевість, звідки працівник має змогу щоденно повертатися до місця постійного проживання, добові відшкодовуються як за повну добу.

Проте варто зауважити, що зазначені вище норми, передбачені Інструкцією №59, обов’язково застосовуються лише підприємствами, які фінансуються за рахунок держбюджету. Приватні підприємства розраховують добові витрати ґрунтуючись на власнорозробленому Положенні про відрядження (з яким повинні бути ознайомлені працівники), а також на підставі трудового (колективного) договору з працівниками. Тобто госпрозрахункові підприємства можуть використовувати Інструкцію №59 як рекомендаційну.

Отже, підприємство вправі самостійно встановити, чи оплачується (та в якому розмірі, за яких умов) день вибуття та прибуття працівника з відрядження. Інша кількість днів перебування працівника у відряджені розраховується як доба з 00:00 по 24:00 годину.

Водночас, ще раз нагадаємо, що працівники підприємства повинні бути в обов’язковому порядку ознайомлені з Положенням про Відрядження на підприємстві та погоджуватися з його умовами.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відрядження , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі