Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Надання відпустки, якщо статус «чорнобильця» присвоєно у 2018 р.

Скільки днів додаткової відпустки за 2018 рік надати «чорнобильцю» 1 категорії, якщо статус постраждалої особи та посвідчення працівникові присвоєно лише 18.09.2018 р.?

«Чорнобильська» відпустка не належить до щорічних відпусток. Її відносять  до інших видів відпусток, установлених законодавством (ч. 2 ст. 4 Закону про відпустки). Оскільки даний вид відпусток не належить до категорії щорічних відпусток, то правила використання такої відпустки є відмінними від щорічних (лист Мінсоцполітики від 29.08.2016 р. №584/20/112-16).

При наданні чорнобильської  відпустки слід враховувати, що гарантоване державою право осіб, віднесених до категорії 1 та 2, на отримання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів на рік, роботодавець зобов’язаний забезпечити впродовж календарного, а не робочого року (лист Мінпраці від 14.06.2006 р. №206/13/116-06).

Тобто надається така відпустка за календарний рік незалежно від часу, відпрацьованого працівником цього року на цьому підприємстві. Так, навіть відпрацювавши один робочий день у поточному календарному році, працівник матиме право на таку відпустку повної тривалості, а також в році, коли у працівника настало право на отримання даної відпустки, тобто в році присвоєння 1 категорії.

Також цю відпустку не можна ділити на частини.

Якщо працівник не реалізував своє право на таку відпустку в поточному календарному році, перенесення її на наступний рік не допускається, тобто «чорнобильські» відпустки не накопичуються.

Така відпустка не підлягає грошовій компенсації, якщо не була використана до дня звільнення (лист Мінпраці від 18.06.2007 р. №150/13/133-07).

«Чорнобильську» відпустку надають працівникам тільки за основним місцем роботи. За місцем роботи за сумісництвом така відпустка не надається. Це підтверджує й Мінсоцполітики в листі від 18.05.2011 р. №164/13/116-11.

Отже, враховуючи вищезазначене,  якщо статус постраждалої особи та посвідчення працівникові присвоєно 18.09.2018 р., то йому слід надати «чорнобильську» відпустку тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів за 2018 р. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини , Чорнобильці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі