Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Страховий стаж працівника за останні 12 місяців менший ніж півроку: як розрахувати лікарняні?

Працівника прийнято на роботу 11 травня. З 18 до 21 вересня працівник перебував на лікарняному. Загальний страховий стаж складає 4 роки (60% лікарняного). За останні 12 календарний місяців страховий стаж менше ніж півроку. Середня зарплата за розрахунковий період складає 185 грн. Як розрахувати лікарняні?

Якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше 12 календарних місяців за останнім місцем роботи, розрахунковий період слід визначати за фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа) (п. 26 Порядку №1266).

Відповідно до ст. 24 Закону №1105, лікарняні виплачуються застрахованим особах залежно від страхового стажу в певному розмірі середньої заробітної плати.

Цей розмір становить від 50% до 100% обрахованого показника середньої фактичної заробітної плати.

Отже, лікарняні за період з 18 до 21 вересня складуть: 185 грн (середня заробітна плата) * 60% * 4 (дні лікарняного) = 444 гривні.

Водночас, згідно з ч. 4 ст. 19 Закону №1105, застраховані особи, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Держреєстру загальнообов'язкового держсоцстрахування мають страховий стаж менше 6 місяців, мають право на лікарняні, виходячи з нарахованої зарплати (доходу), з якої сплачується ЄСВ, але не більше за розмір лікарняних, обчислених із мінімальної зарплати, встановленої на час настання страхового випадку.

Щодо таких працівників слід розраховувати ще одну середню: СрЗmin = Зmin/Кс

Мінімальна заробітна плата у 2018 р. складає 3723 грн на місяць. Середня кількість календарних днів у місяці становить 30,44.

Таким чином, якщо у застрахованої особи протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку менше 6 місяців страхового стажу, то розмір лікарняних у розрахунку на 1 календарний день не повинен перевищувати 122,31 гривні (3723:30,44).

Зважаючи на те, що фактично розрахований розмір середньої зарплати складає менше СрЗmin, розрахунок лікарняних здійснюється за розрахованим показником згідно з нарахованою зарплатою працівників (444 грн). 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Лікарняні , Трудові відносини

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі