• Посилання скопійовано

Приведення у відповідність посади та коду згідно з Класифікатором професій

У штатному розписі підприємства під кодом 1226.2 прийнято заступника генерального директора аеропорту. У Класифікаторі професій під цим кодом немає такої посади. Чи потрібно вносити зміни до назви посади в штатному розписі згідно з Класифікатором професій?

Назви посад у штатному розписі мають відповідати Класифікатору професій ДК 003:2010.

Класифікатор професій – це нормативно правовий документ, який легалізує професійні назви робіт. Він має застосовуватися державними органами та всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників. Вимога міститься як у Класифікаторі професій, так і в Інструкції про порядок ведення трудових книжок №58.

Усі професії у Класифікаторі згруповані за галузевими угрупованнями (групами, підкласами, класами, підрозділами, розділами). Коди угруповань, як і коди професійних назв відповідають міжнародним стандартам.

Обираючи назву посади слід враховувати класифікаційні угрупування, які сформовано у дев'ять розділів:

  • Розділ 1. Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі);
  • Розділ 2. Професіонали;
  • Розділ 3. Фахівці;
  • Розділ 4. Технічні службовці;
  • Розділ 5. Працівники сфери торгівлі та послуг;
  • Розділ 6. Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства;
  • Розділ 7. Кваліфіковані  робітники з інструментом;
  • Розділ 8. Робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин;
  • Розділ 9. Найпростіші професії.

Складається кожен розділ з опису, класифікації професій і покажчика професійних назв робіт з кодами професій (додаток А).

За допомогою розділу «Класифікація професій» можна визначити вид економічної діяльності, до якого належить та чи інша професія.  Додаток А є обов’язковим до використання  й містить кодування професій.

Такі посади як заступник, помічник та інші формуються на підставі додатків А і В «Похідні слова до професій (професійних назв робіт)». Тобто з додатка А обирається професійна назва роботи («Головний бухгалтер»), а з додатка В – похідне слово «заступник» й утворюється посада заступник головного бухгалтера.

Подвійні професійні назви робіт, що не передбачені Класифікатором професій, використовуватися не можуть. 

Щодо посади «заступник генерального директора аеропорту», то згідно з КП, найбільш відповідним кодом під цю посаду є код 1210.1.

Тож вважаємо, що назви посад та кодування слід привести у відповідність до КП, оскільки відтепер зазначатиметься ця інформація у таблиці 5 звіту з ЄСВ.  Та не потрібно змінювати назву професії під код 1226.2, оскільки під цим кодом немає такої назви професійної роботи як «генеральний директор».

Докладно читайте тут>> 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»