Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Алгоритм нарахування відпускних у разі зменшення окладів

На підприємстві працює зовнішній сумісник на 0.5 ставки з окладом 5 тис. грн. З 01.01.2018 р. його оклад зменшили. Окрім цього працівника переведено на 0.125 ставки. Як у такому випадку розраховується сума відпускних?

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою жодних обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП). А оскільки всі громадяни, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, мають право на відпустку (ст. 2 Закону про відпустки), сумісники також мають право на щорічну відпустку. Тобто сумісник має право отримати щорічну відпустку і за основним місцем роботи, і за неосновним місцем роботи (сумісництвом). При цьому як щорічна відпустка за основним місцем роботи, так і щорічна відпустка, що надається за сумісництвом, підлягає оплаті. 

Тривалість відпустки за сумісництвом аналогічна, як і тривалість відпустки за основним місцем роботи, і не може бути меншою за 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору за сумісництвом.

Про порядок нарахування відпускних у 2018 році ми детально писали тут>>

При цьому, коригування суми відпускних здійснюється лише у випадку підвищення окладу. Детально про цей порядок тут>>

Коригування відпускних у разі зменшення посадових окладів чинним законодавством не передбачено.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Заробітна плата , Коригування , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі