Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Чи можна не платити зарплату директору-суміснику, єдиному працівнику новоствореного підприємства без госпдіяльності?

Новостворене підприємство, яке не здійснює госпдіяльність, не має найманих працівників, окрім директора за сумісництвом. Чи може не нараховувати зарплату директору?

Відповідно до ст. 65 ГКУ, якщо власник або уповноважений ним орган наймає керівника підприємства, то з ним укладається договір (контракт).

Трудовий договір – це  угода між працівником і власником підприємства, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства – виплачувати йому заробітну плату й забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1 ст. 21 КЗпП).

Заробітна плата – це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівнику за виконану ним роботу (ст. 1 Закону про оплату праці).

Відповідно до ст. 95 КЗпП та ст. 3 Закону про оплату праці найманому працівнику не можуть виплачувати зарплату нижче за мінімальний розмір. 

У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

Отже, якщо директор виконує свої обов’язки і ходить на роботу, йому мають виплачувати зарплату, не менше розміру мінімальної зарплати, встановленим законодавством, за повністю відпрацьовану норму часу. А  у разі неповної зайнятості право на мінімальну зарплату зберігається пропорційно до відпрацьованого часу.

За невиплату заробітної плати директору, відповідно до норм чинного законодавства штраф складає – 111690,00 грн навіть, якщо директор працевлаштований за сумісництвом (абз. 2 ч. 2 ст.265 КЗпП).

Докладно про це ми писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі