Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Погодинна оплата праці за підсумованого обліку робочого часу та виплата нічних

Працівники працюють за підсумованим обліком робочого часу з погодинною оплатою праці. Оплата за роботу у погодинному розмірі складає 22,87 грн, а також є доплата за нічні години у розмірі 35% від погодинного окладу. Якщо у працівника сумарний заробіток складає менше ніж 3 723,00 грн за місяць, чи потрібно провадити доплату до «мінімалки»?

Мінсоцполітики у листі від 20.03.2017 р. № 766/0/101-17/28 зазначає, що на підприємствах для працівників, які працюють з місячними окладами, має дотримуватись як мінімальна державна гарантія – мінімальна місячна заробітна плата, а для працівників з погодинною оплатою (годинними тарифними ставками) – мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі.

У випадку, коли працівники, яким встановлені годинні тарифні ставки, виконали місячну норму праці і розмір нарахованої заробітної плата нижчий місячної мінімальної заробітної плати, то доплата до розміру мінімальної місячної заробітної плати їм не провадиться. Фахівці Мінсоцполітики це пояснюють тим, що гарантією в оплаті праці для цих працівників є мінімальна заробітна плата в погодинному розмірі.

Зверніть увагу! Погодинна ставка на підприємстві у такому випадку має бути не нижче мінімальної погодинної зарплати.

Мінімальна зарплата у погодинному розмірі у 2018 р. складає 22,41 грн на годину. За умовами запитання погодинна оплата становить 22,87 грн, що більше, ніж погодинний розмір МЗП. Отже, доплату до МЗП провадити не потрібно.

Усе про зарплату і кадри
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Відповідно до ст. 108 КЗпП робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановленому генеральною галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Нічний час — це час із 22:00 до 6:00 відповідно до ст. 54 КЗпП. Докладніше про роботу в нічний час та оплату читайте тут>>

У своєму листі від 18.08.2017 р. №1537/0/102-17 Мінсоцполітики зупинилася на порядку розрахунку годинних ставок для оплати роботи у нічний час, святкові та вихідні дні для працівників, яким встановлено підсумований облік робочого часу з обліковим періодом квартал (півріччя, рік).

Всі питання застосування підсумованого обліку робочого часу встановлено ст. 61 КЗпП. За нею розпорядок робочого дня і графіки змінності мають бути побудовані так, щоб робочий час, який зобов'язані відпрацювати працівники за обліковий період, відповідав установленій законодавством нормі робочих годин, що припадає на цей період (квартал, півріччя, рік).

У кінці кожного місяця працівникам, які працюють при підсумованому обліку робочого часу, провадиться нарахування належної їм зарплати згідно з чинними умовами оплати праці: нарахування основної заробітної плати, доплат і надбавок, у тому числі за роботу у нічний час, роботу у святкові і неробочі дні тощо.

А вже після закінчення облікового періоду (кварталу, півріччя, року) у випадку наявності надурочних годин провадиться оплата надурочної роботи.

 

Оплата за роботу у вечірній час

За роботу у вечірній час доплачують, якщо відповідну доплату передбачає генеральна (галузева) угода або колективний договір. Вечірній час — це час із 18:00 — 22:00.

Якщо роботодавець або профспілка є підписантами Генеральної угоди, то підприємство має дотримати гарантій, зокрема, зазначених у Додатку 3 до цієї угоди:

  • доплата за роботу у нічний час становить 35% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час;
  • доплата за роботу у вечірній час — з 18:00 до 22:00 (при багатозмінному режимі роботи) становить 20% годинної тарифної ставки (окладу, посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час.

Доплата за роботу у вечірній час передбачена тільки при багатозмінному режимі роботи. Якщо, наприклад, продавці магазину працюють в одну зміну за графіком: два дня робочих з 8:00 до 20:00, два — вихідних, то права на доплату за роботу у вечірні години ці працівники не мають.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі