Головна Усі консультації Фінанси і банки Валюта і цінні папери

Чи застосовується субрахунок 316 після скасування обов’язкового продажу валюти з 20.06.2019 року?

Постановою №78 скасовано обов'язковий продаж валютної виручки. Чи можна тепер зараховувати валютну виручку на субрахунок 312 без застосування субрахунку 316?

До 20.06.2019 р. на виконання норм п. 28 розд. III Положення №5 банк зобов'язаний був попередньо зараховувати надходження в іноземній валюті, на які згідно з п. 24 цього розділу поширювалася вимога щодо обов'язкового продажу, на розподільчий рахунок.

Норми п. 29 розд. III Положення №5 також зобов'язували банк здійснити обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті:

  • без доручення клієнта;
  • виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

Через те, що обов’язковий продаж валюти відбувався на наступний день після її надходження, виникла необхідність розраховувати курсові різниці за операціями з такою валютою. Для цього і було введено субрахунок 316. Відповідно до Інструкції №291 субрахунок 316 «Спеціальні рахунки в іноземній валюті» призначений для обліку коштів в іноземній валюті, що підлягають розподілу або додатковому попередньому контролю, у тому числі сум коштів в іноземній валюті, що підлягають обов’язковому продажу відповідно до законодавства.

Тепер, коли Постановою №78 виключено розділ ІІІ Положення №5, валютна виручка більше не підлягає обов’язковому продажу відповідно до законодавства. Відповідно, у підприємства немає такого об’єкту для обліку на субрахунку 316, як «кошти в іноземній валюті, що підлягають обов’язковому продажу відповідно до законодавства».

Тому тепер вся валютна виручка у повному обсязі зараховується на субрахунок 312, який призначений для узагальнення інформації про наявність та рух грошових коштів в іноземній валюті.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Фінанси і банки / Валюта і цінні папери
Теги:
Валюта , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі