Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Чи подавати проміжну фінзвітність, якщо раніше звітували раз на рік?

Чи потрібно подавати проміжну фінзвітність з 2018 року, якщо до цього її подавали тільки раз на рік?

Склад проміжної звітності

До 1 січня 2018 р. ч. 1 ст. 13 Закону про бухоблік містила визначення складу проміжної фінзвітності: баланс та звіт про фінансові результати. Зараз норми ч. 4 ст. 11 Закону про бухоблік містять досить розмиту норму: «склад та форми фінансової звітності, консолідованої фінансової звітності, звіту про управління та звіту про платежі на користь держави підприємств (крім банків), фінансової звітності про виконання бюджетів установлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики». Що це означає? По суті, склад проміжної звітності має затвердити Мінфін із Держслужбою статистики. Тож поки жодних вказівок від держрегуляторів немає, найочевидніше, що прийматиметься проміжна звітність за старим форматом: баланс та звіт про фінрезультати.

 

Нова класифікація підприємств

Норма ст. 2 Закону про бухоблік доповнена класифікацією підприємств (крім бюджетних установ).

Усе про бланки і звітність
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись,як це виглядає?

Тепер усі підприємства класифікуються як:

  • мікропідприємства;

  • малі;

  • середні;

  • великі підприємства.

Раніше критерії були встановлено ч. 3 ст. 55 ГКУ, а після змін слід керуватися виключно нормою ст. 2 Закону про бухоблік.

Тепер треба буде враховувати щонайменше дві критерії з трьох, якими є: балансова вартість активів, чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) та середня кількість працівників. До уваги беруться показники на дату складання річної фінансової звітності за попередній рік.

Якщо досі мікропідприємства орієнтувалися на річний дохід — еквівалент 2 млн євро, то надалі цей поріг буде зменшено до 700 тис. євро. Пониження порогу річного доходу вже відчули на собі і малі підприємства (з 10 млн євро до 8 млн євро).

Великими підприємствами слід буде вважати тих, чий чистий дохід від реалізації продукції становитиме понад 40 млн євро (замість 50 млн євро, як було до сих пір).

До складу середніх підприємств належатиме решта підприємств, що не відповідають ознакам малих і показники яких за рік перед звітним відповідають щонайменше двом із таких критеріїв:

  • балансова вартість активів — до 20 мільйонів євро;
  • чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) — до 40 мільйонів євро;
  • середня кількість працівників — до 250 осіб.

Зверніть увагу! мова йде про річні показники, а от щодо проміжної квартальної фінзвітності, на нашу думку, слід орієнтуватися на підсумки останнього річного періоду: для І кварталу 2018 року - це 2017 рік.

Для визначення відповідності критеріям, зазначеним в євро, застосовується офіційний курс гривні щодо іноземних валют (середній за період), розрахований на підставі курсів НБУ протягом відповідного року. Очевидно, як і раніше, для цього буде застосовуватися середньорічний курс НБУ для євро.

Підприємство зобов’язане перейти на повний формат фінзвітності відповідно до НП(С)БО 1 при втраті ним статусу суб’єкта малого чи мікропідприємництва. Такий перехід здійснюється вже в періоді (в кварталі) втрати такого статусу. Так, відповідно до п. 3 П(С)БО 25 якщо підприємство за результатами діяльності протягом року втратило ознаки відповідності критеріям, наведеним у п. 2 П(С)БО 25, то фінансовий звіт таким підприємством складається за звітний період, у якому це відбулось, і подальші періоди поточного (звітного) року відповідно до НП(С)БО 1.

 

Пакет звітності

Якщо юрособа є мікропідприємством або платником ЄП 3ї групи, то потрібно скласти спрощену фінансову звітність суб’єкта мікропідприємництва (№1-мс, 2-мс) за приписами П(С)БО 25. Якщо юрособа є суб’єктом малого бізнесу, але не відповідає вищенаведеним критеріям, то вона має підготувати «малу» фінзвітність за формами №1-м, 2-м згідно з П(С)БО 25.

Якщо не виконується жодна з вищенаведених умов, то суб’єкт господарювання має підготувати повноцінну фінансову звітність за формами №1 та 2, наведеними у НП(С)БО 1.

Зауважимо, що згідно з п. 2 Порядку подання фінзвітності від 28.02.2000 р. №419 юрособи, які відповідно до ГКУ належать до суб’єктів мікропідприємництва, подають відповідним органам річну фінансову звітність, передбачену для суб'єктів малого підприємництва – тобто для суб’єктів мікропідприємництва подання квартальної проміжної звітності не передбачено.

Мікропідприємства, які звітуються із податку на прибуток поквартально (це ті, у яких загальний обсяг доходу перевищує 20 млн грн), мають до 10 травня 2018 року подати до органу ДФСУ і фінзвітність, яка в цьому разі є додатком до податкової звітності. Тобто до органів статистики вони здають звітність щорічно, а до органів ДФСУ – щоквартально.

 

Висновки:

25 квітня 2018 р. — останній день подання до органів статистики проміжної квартальної фінансової звітності. Її подають великі, середні (за повним форматом) та малі підприємства, які складають фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва за формою №1-м, 2-м.

Суб’єкти мікропідприємництва та платники єдиного податку 3-ї групи подають спрощений фінансовий звіт (форми №1-мс, 2-мс), який подається до органів статистики щорічно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Податок на прибуток , Фінансова звітність

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі