• Посилання скопійовано

Кількість підписів, що накладаються на електронну звітність

На підприємстві не передбачено посаду головного бухгалтера, але є посада бухгалтера. На електронну звітність, що подається, накладається лише підпис керівника та печатка. Чи треба при підписанні звітності накладати ще підпис бухгалтера, якщо жодним розпорядчим документом не визначено права бухгалтера підписувати податкову звітність?

Положеннями ст. 8 Закону про бухоблік передбачено, що питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.

При цьому відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.

У ч. 4 ст. 8 Закону про бухоблік зазначено, що підприємство самостійно обирає форми організації ведення бухгалтерського обліку з дотриманням вимог Закону про бухоблік, зокрема, шляхом введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.

У ч. 1 ст. 11 Закону про бухоблік передбачено, що фінансова звітність підписується керівником (власником) підприємства або уповноваженою особою у визначеному законодавством порядку та бухгалтером або особою, яка забезпечує ведення бухгалтерського обліку підприємства.

У разі, якщо бухгалтерський облік підприємства ведеться іншим підприємством, що провадить діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності, фінансову звітність підписують керівник підприємства або уповноважена особа, а також керівник підприємства, що провадить діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності, або уповноважена ним особа. При цьому відповідальність підприємства, що провадить діяльність у сфері бухгалтерського обліку та/або аудиторської діяльності, визначається законом та договором про надання бухгалтерських послуг.

Відповідальність за своєчасне та у повному обсязі подання та оприлюднення фінансової звітності несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.

Таким чином, керівництво підприємства має самостійно визначитися щодо кількості електронних цифрових підписів, які накладатимуться на його електронну звітність. Отже, у даному випадку звітність може підписуватися за двома варіантами на розсуд керівника підприємства:

  • або підпис керівника та печатка;
  • або підписи керівника, бухгалтера та печатка.

Якщо розпорядчими документами не визначено накладання підпису бухгалтером, підприємство може й надалі продовжувати практику підписання звітности лише підписом керівника та печаткою.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»