• Посилання скопійовано

Заповнюємо таблицю 1 річного звіту з ЄСВ за 2017 рік

Як підприємцям-«загальникам» заповнити таблицю 1 річного звіту з ЄСВ за 2017 рік?

Цей звіт до податкового органу слід подати за місцем обліку до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Таким чином, останнім днем подання звіту за 2017 рік буде 09.02.2018 р.

Фізособи-підприємці, які обрали загальну систему оподаткування, формують та подають самі за себе Звіт із заповненими титульним аркушем та таблицею 1 додатка 5.

У разі незаповнення того чи іншого рядка Звіту на паперовому носії через відсутність операції такий рядок прокреслюють, у електронній форми такі рядки залишаються порожніми.

Грошові суми в таблиці 1 Звіту проставляють у гривнях із копійками.

У таблиці 1 слід вказати рік, за який подаєте звіт, а також своє прізвище, ім'я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків (якщо немає — серію та номер паспорта).

Також слід зазначити тип форми звіту — «початкова».

У графі 2 таблиці 1 Звіту показують суми чистого оподатковуваного доходу щодо кожного місяця. 

Якщо чистого доходу в якомусь місяці не було або був збиток, то як заповнувати цю графу, наразі ані в Порядку №435, ані від податківців розяснень немає. 

Раніше в "ЗІР" містилась консультація, яка наголошувала:  "Значення рядка «Усього» графи 2 таблиці 1 додатка 5 до Порядку № 454 відповідає сумі значень рядків у розрізі календарних місяців, тобто сумі річного чистого доходу(прибутку), заявленого платником у податковій декларації фізичної особи підприємця.

     В рядках календарних місяців зазначається середньомісячний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом ділення річного чистого доходу (прибутку) на кількість місяців, протягом яких він отриманий. При цьому, в місяцях, коли дохід не отримувався (на підставі даних Книги) у графі 2 ставиться прочерк".

Але у звязку із тим, що Порядок № 454 втратив чинність, ця консультація теж стала нечинною. І нових розяснень щодо заповнення такої графи в "ЗІР" немає. 

Тож, у підприємця є вибір - або діяти аналогічно цій, вже не чинній консультації, або у графі 2 зазначати самостійну базу для нарахування ЄСВ, але не менше 3200 грн. Але тоді загальна річна сума чистого оподатковуваного доходу, наведена в графі 2 у рядку «Усього» таблиці 1 Звіту, не буде дорівнювати показнику, наведеному у графі 8 рядка «Усього» розділу I додатка Ф2 до декларації. 

Щоб такий вибір не спричинив зауважень при його перевірці, радимо звернутися щодо заповнення цієї графи за консультацією до ДФС. 

У графі 3 таблиці 1 Звіту зазначають суму доходу, на яку нараховується ЄСВ, з урахуванням максимальної величини, а також з урахуванням мінімальної заробітної плати на місяць. Якщо графа 2 містить більшу місячну суму доходу (наприклад, за грудень графа 2 — 80000 грн), ніж максимальна величина бази нарахування для ЄСВ, графа 3 міститиме суму, яка дорівнює максимальній базі, тобто 44050 грн.

У графі 4 показують розмір ЄСВ — 22%. У графі 5 — суму нарахованого ЄСВ (ця сума дублюється у рядку під таблицею 1)

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    Сьогодні 10:018
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202412
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202453
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024583
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414