• Посилання скопійовано

Звітність у разі втрати статусу неприбутковості

Благодійний фонд отримав рішення від 25.07.2017 р. про скасування статусу неприбутковості з 01.07.2017 р. Як складати звітність, якщо за перше півріччя 2017 р. фонд отримував благодійні внески лише на виплату зарплати керівнику, а з 01.07.2017 р. отримав 20 тис. грн, з яких 5 тис. використав на зарплату, а за 15 тис. грн придбав книги, які подарував школам, бібліотекам тощо?

Як зазначають податківці платник податку на прибуток, який протягом звітного року виключений із Реєстру неприбуткових організацій та установ має подати після закінчення звітного (податкового) року таку звітність: 

При цьому у звіті відображаються дані податкового обліку за період застосування окремих правил оподаткування прибутку, а в декларації – за період застосування загальних правил оподаткування прибутку.

Отже, дані доходів та витрат за першу половину 2017 р., фонд зазначає в Звіті про використання коштів неприбуткових установ, а у другій половині 2017 р. фонд вже є платником податку на прибуток і, відповідно, визначає об’єкт оподаткування податком на прибуток.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

Платники податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків, зокрема, акцизу та ПДВ), визначений за правилами бухобліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує 20 млн грн, мають право визначати об’єкт оподаткування без коригування фінрезультату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ.

Якщо фонд має коригувати визначений фінрезультат на податкові різниці у зв’язку з самостійним рішенням або у разі отримання річного обсягу доходу у розмірі 20 млн грн та більше, то потрібно пам’ятати про таке. Під час визначення об’єкта обкладення податком на прибуток фінансовий результат податкового (звітного) періоду слід збільшити на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, які станом на дату операції відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ПКУ, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року (пп. 140.5.9 ПКУ).

У даному випадку можна припустити, що у 2017 році  фонд не перевищив  річний обсяг доходу 20 млн грн, тож він може розраховувати податок на прибуток без застосування різниць. Отже, з метою оподаткування податком на прибуток до суми доходів за друге півріччя 2017 р. фонд включає 20000 грн, а до суми витрат  -  5000 грн – витрати на заробітну плату, а 15000 грн – витрати на закупівлю книг. Отже, об’єкт оподаткування податком на прибуток дорівнює нулю: 20000 – 5000 – 15000 = 0 грн. 

У бухобліку вартість безкоштовно наданих книг неприбутковим організаціям відображається на рахунку 949 «Інші витрати операційної діяльності». 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Звітність»

  • Хто є опосередкованим власником КІК?
    У іноземної юрособи два засновники – фізособи, резиденти України: чоловік (80%) і колишня дружина (20%). Обоє подають звітність про КІК. Пов'язані особи чоловіка, які не впливають на діяльність КІК і не здійснюють фактичний контроль – нова дружина, батько, діти, брат. Хто є опосередкованим власником КІК?
    Сьогодні 10:0113
  • Чи потрібно подавати скорочений звіт про КІК у 2024 р. якщо звітний рік КІК починається у 2023 р., а закінчується у 2024 р.?
    ФО стала контролюючою особою КІК у 4 кварталі 2023 р. Відповідно до законодавства країни реєстрації КІК фінансовий рік для компанії (зареєстрованої у 4 кв. 2023 р.) закінчується 31.12.2024 р. Чи потрібно у даному випадку подавати скорочений звіт про КІК?
    18.04.202414
  • Звіт про КІК, якщо КІК у стані ліквідації і не складає фінзвітність
    КІК (Литва) зареєстровано в 2009 р. Фізособа - резидент України має повний контроль (100%). КІК перебуває в стадії ліквідації, з 2016 року не складає фінзвітність, хоча в 2017 році на КІК зареєстровано автомобіль. Які документи потрібні для подання звіту КІК за 2022, 2023 роки?
    12.04.202454
  • Компенсація працівнику вартості медогляду: оподаткування та додаток 4ДФ
    Водій автотранспортного засобу проходив медичний огляд перед працевлаштуванням. Оплату провів з власної картки, підприємство ці кошти йому компенсувало. Чи треба на суму компенсації нараховувати ПДФО та ВЗ, та як правильно відобразити у додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за якою ознакою доходу «126» чи «143»?
    11.04.2024585
  • Допомога від профспілки бійцям та переселенцям
    Профспілка виплачує допомогу членам профспілки, які знаходяться на війні та переселенцям з Каховки. Чи можна її не оподатковувати як благодійну допомогу і показати в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ за ознакою доходу «169»? Якими документами підтвердити статус воїна та статус переселенця?
    10.04.202414