Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Контрольовані операції у 2014 та поточному році: критерії

Якими критеріями потрібно користуватись для визначення контрольованих операцій за 2014 рік?

Запитання: Чи залишились критерії 2013-го року при визначенні контрольованої операції для подання звітності (операція з контрагентом більше 50-ти млн грн без ПДВ, контрагенти - пов"язані особи, у декларації з податку на прибуток у одного з контрагентів задекларовано "мінус" за 2012 рік) для визначення контрольованих операцій за 2014 рік? Якщо ні, то якими критеріями потрібно користуватись для визначення контрольованих операцій за 2014 рік? 

Відповідь: З 1 січня 2015 року відповідно до оновленого пп. 39.2.1 ПКУ для цілей нарахування податку на прибуток підприємств контрольованими визнаються госпоперації:

а) які впливають на об'єкт оподаткування сторін (сторони) таких операцій, що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами - нерезидентами;

б) з продажу товарів через комісіонерів – нерезидентів, 


а також госпоперації, які впливають на об'єкт оподаткування платника податків, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), яка включена до переліку держав (територій), затвердженого КМУ (1).

--1--

Допоки Кабміном не буде затвердженого нового переліку, діє Розпорядження КМУ “Про затвердження переліку держав (територій), у яких ставки податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижчі, ніж в Україні” від 25.12.2013 р. N 1042-р.

----

Крім того, для визнання операції контрольованою з 01.01.2015 р. необхідне виконання і таких умов:

загальний обсяг доходу платника податків та/або його пов'язаних осіб від усіх видів діяльності, що враховується під час визначення об'єкта обкладення податком на прибуток підприємств, перевищує 20 млн гривень за відповідний податковий (звітний) календарний рік;

обсяг групи таких господарських операцій платника податків та/або його пов'язаних осіб з одним контрагентом перевищує 1 млн гривень (без урахування ПДВ) або 3% доходу, що враховується під час визначення об'єкта обкладення податком на прибуток підприємств, платника податків за відповідний податковий (звітний) рік.

Протягом 2014 року контрольованими визнавалися зокрема операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов'язаними особами – нерезидентами та пов’язаними особами - резидентами, які (пп. 39.2.1 ПКУ) :

задекларували від'ємне значення об'єкта оподаткування з податку на прибуток за попередній податковий (звітний) рік;

застосовують спеціальні режими оподаткування станом на початок податкового (звітного) року;

сплачують податок на прибуток підприємств та/або податок на додану вартість за іншою ставкою, ніж базова (основна), що встановлена відповідно до ПКУ, станом на початок податкового (звітного) року;

не були платниками податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість станом на початок податкового (звітного) року;

а також господарські операції, однією із сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі (на території), в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні.

Крім того, протягом 2014 року згідно із нормами пп.39.2.1.4 ПКУ для віднесення операції із нерезидентом до контрольованої необхідне було одночасне виконання ще одного критерію – так званого правила про обсяг в 50 млн. грн. Тобто загальна сума будь-яких операцій за календарний рік між резидентом України саме з таким нерезидентом у перерахунку в гривні мала би дорівнювати чи перевищувати 50 млн. грн без ПДВ.

Саме ці критерії, що діяли протягом 2014 року, слід аналізувати при підготовці звітності про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення для податкового контролю за 2014 рік (додатково див. п. 2 Прикінцевих положень Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням” від 28.12.2014 р. №72-VIII).

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Кловская Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Трансфертне ціноутворення

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі