Головна Усі консультації Облік та звітність Звітність

Звіт про пільги подається лише у випадку здійснення пільгових операцій

ТОВ надає та отримує ІТ-послуги від нерезидента як на території України, так і за її межами. Чи потрібно ТОВ подавати Звіт про пільги?

Відповідно до п. 1 Порядку №1233 подання Звіту про пільги є обов'язковим для суб'єктів господарювання, які відповідно до ПКУ не сплачують податки та збори до бюджету у зв'язку з отриманням податкових пільг. Таким чином, для визначення необхідності подання Звіту про пільги слід зважати на наявність пільг.

У тому випадку, якщо постачання ІТ-послуг підпадає під звільнення від оподаткування ПДВ за п. 26-1 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення», то така операція є пільговою і підлягає відображенню у Звіті про пільги.

При цьому, варто звернути увагу, що під пільговий режим оподаткування не підпадають операції з імпорту програмної продукції та операції з постачання послуг у сфері інформатизації.

У тому ж випадку, якщо надані (отримані) послуги не оподатковуються ПДВ через те, що місце їх постачання, визначене згідно з ст. 186 ПКУ за межами території України, то вони не вважаються пільговими та взагалі не є об’єктом оподаткування ПДВ. І у такому разі відображати у Звіті про пільги їх не потрібно.

Якщо ж надані послуги не звільнені від ПДВ і оподатковуються за основною ставкою 20%, то незалежно від того, кому надаються такі послуги (резиденту чи нерезиденту), вони не підпадають під пільгові операції і, відповідно, не відображаються у Звіті про пільги.

Також зверніть увагу, що необхідність подання Звіту про пільги може бути зумовлена і наявністю збитку минулого періоду у Декларації з податку на прибутокДетальніше про це читайте тут>>

З актуальними довідниками пільг можна ознайомитися тут>> 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Звітність , Пільги , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі