Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

Витрати на придбання електронного квитка на автобус: якими документами підтвердити?

Працівник, купляючи квиток на автобус для відрядження, розрахувався корпоративною платіжною карткою через сайт автоперевізника. У бухгалтерію до звіту працівник надав роздруківку електронного квитка на автобус. Чи достатньо такого документу, щоб оформити авансовий звіт та підтвердити використані кошти?

Відповідно до абз. 12 п. 12 Розділу ІІ Інструкції №59, у разі здійснення Інтернет-замовлення проїзних документів на автобусні пасажирські перевезення підставою для відшкодування витрат на придбання електронного квитка є роздрукований на паперовому носії проїзний документ.

Як бачимо, згідно з Інструкцією №59 достатньо взагалі тільки роздруківки проїзного документа. Проте, як вимагає пп. 170.9.1 ПКУ, окрім квитка, потрібний ще посадковий талон (якщо його наявність вимагають правила перевезення) і  документ, який підтверджує його оплату. І якщо щодо посадкового талону можна стверджувати, що для автобусних перевезень він і не потрібний (у Правилах №176 він не згадується), то все одно має бути документ, який підтверджує оплату квитка.

Адже податківці не визнають електронний автобусний квиток (на відміну від паперового квитка) розрахунковим документом.

Так, у категорії 109.10 "ЗІР" фіскали зауважують, що  оскільки форми електронних квитків на перевезення пасажирів і багажу та вантажів автомобільним, авіаційним, морським і річковим транспортом законодавчо не встановлені, то вони не можуть вважатися розрахунковими документами у розумінні Закону про РРО.     

Для підтвердження витрат на придбання електронних квитків на зазначені види транспорту необхідним є такий пакет документів:

  • оригінал розрахункового або платіжного документу, що підтверджує здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера);
  • роздрук на папері частини електронного авіаквитка з вказаним маршрутом (маршрут/квитанція);
  • оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира;
  • посадочний документ, перевізний документ, роздрукований на паперовому носії (транспортні квитки).

Отже, окрім роздруківки автобусного квитка, працівнику потрібно додати ще й документ, що підтверджує його оплату. Відшкодувати ж витрати на проїзд за автобусним електронним квитком без розрахункового документа є право лише утримавши ПДФО і військовий збір з його вартості.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
Витрати , Відрядження , Первинні документи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі