• Посилання скопійовано

Яка стаття витрат застосовується до новорічного корпоративу?

Підприємство оплатило проведення новорічного корпоративу. Є наказ на його проведення та чек РРО, що підтверджує оплату в сумі 10000 грн. Які бухгалтерські записи та за якими рахунками слід здійснити для списання витрат на новорічний корпоратив?

Як правило, корпоративи проводяться у закладах ресторанного господарства, кафе та їдальнях, з якими може укладатися договір, потім виписується рахунок та складається акт наданих послуг.  Оплата може здійснюватись і готівкою або корпоративною карткою, у цьому разі заклад видає чек РРО.

У бухобліку витрати на новорічний корпоратив (або будь-яке інше корпоративне свято) відносяться до складу інших операційних витрат — в Дт субрахунку 949 "Інші витрати операційної діяльності" з кредита рахунку 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками". Також можливе застосування субрахунку 685 "Розрахунки з іншими кредиторами".

Якщо корпоратив був оплачений готівкою або корпоративною карткою, про що було отримано чек РРО, бухгалтерські записи будуть такими: Дт 949 Кт 301, 311.

Стаття витрат визначається підприємством самостійно. Наприклад, це може бути "Витрати на проведення свят". Зауважимо, що склад статей витрат, що застосовуються підприємством, повинні бути затверджені наказом керівника підприємства.

Нагадуємо також про обмеження суми готівкових розрахунків. Так, п. 6 Положення №148 встановлено обмеження на розрахунки готівкою з однією особою протягом одного дня:

  • суб’єктів господарювання між собою у розмірі до 10 тис. грн уключно;
  • з фізичними особами - у розмірі до 50 тис. грн уключно.

Тобто, якщо заклад ресторанного господарства – юрособа, то діє обмеження у сумі 10 тис. грн. За умовами запитання це обмеження дотримано. А якщо такий заклад  зареєстровано у формі ФОП, то застосвується обмеження 50 тис. грн.

 

Податок на прибуток

Об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається відповідно до норм пп. 134.1.1 ПКУ шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату на різниці, що передбачені ПКУ. Оскільки витрати зменшують бухгалтерський прибуток або збільшують збиток, вони зменшують і об’єкт оподаткування податком на прибуток. При цьому будь-яких різниць для даної ситуації - врахування витрат на новорічний корпоратив  (взагалі це стосується будь-якого свята) нормами ПКУ  не передбачено.

Якщо підприємство не коригує фінрезультат з причини недосягнення обсягу доходу за минулий рік 20 млн грн, його тим більше не стосуються норми розділу ІІІ ПКУ про коригування фінрезультату для цілей оподаткування.

 

ПДВ

Якщо підприємство є платником ПДВ і оплатило послуги закладу ресторанного господарства без ПДВ, то у нього не виникає необхідності нараховувати податкові зобов'язання на вартість коопоративу відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    Сьогодні 13:233
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    Сьогодні 12:069
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    Сьогодні 10:193
  • Нерезидент надав знижку на послуги: нюанси обліку та оподаткування
    Підприємство 22.02.2024 р. отримало експедиторські послуги від нерезидента - 1000 євро. ПН зареєстровано за датою першої події. Нерезидент 15.03.2024 р. надав знижку 200 євро. Окремо це було зафіксовано у додатковій угоді та складено акт коригування. Оплата ще не проводилась. Як відобразити дане коригування в обліку?
    23.04.202413
  • Як відобразити в обліку ВПА, якщо підприємство отримало податковий збиток?
    Підприємство отримало збиток за результатами звітного року в сумі 600 тис. грн. Податковий збиток складає 100 тис. грн (збільшуючі постійні різниці 300 тис. грн, тимчасові 200 тис. грн). Як в обліку та звітності відобразити ВПА? Також підприємство утримує податок при виплаті доходів нерезиденту. Як відобразити це утримання в обліку та декларації?
    23.04.202424