Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Облік оплати послуг мобільного зв’язку працівниками підприємства

Під час розрахунку у магазині працівник дозволив перерахувати решту на поповнення рахунку корпоративного мобільного номера. Як обліковувати таку операцію?

В рамках договору про надання мобільних послуг оператор мобільного зв’язку виставляє рахунок, у якому наводиться інформація про обсяг отриманих підприємством мобільних послуг та про надходження оплат. 

Згідно з цим рахунком проводяться в обліку витрати на мобільний зв’язок в сумі вартості наданих пакетів послуг та інших послуг згідно з договором. 

Також згідно з рахунком звіряються оплати підприємства за мобільний зв’язок. У рахунку повинні бути наведені всі оплати, в тому числі і так, як описано у запитанні – перерахуванням решти при здійсненні розрахункової операції. При цьому зараховані кошти належать працівнику.

Звісно, працівники можуть самостійно вносити оплату за послуги зв’язку, що надаються їхньому роботодавцю. Облік таких оплат залежатиме від наявності належних розрахункових документів. 

Якщо працівник поповнив корпоративний рахунок  шляхом перерахування решти (власних коштів), у нього повинен бути чек РРО, у якому буде зазначено таке перерахування. На нашу думку, такий чек є достатньою підставою для відшкодування працівнику витрачених коштів. Для цього працівник повинен надати авансовий звіт з додаванням до нього чека РРО, за яким будуть здійснені такі записи: Дт 631 (аналітика щодо оператора зв’язку) Кт 372 (аналітика щодо працівника).

Відшкодування працівникові витрачених коштів через касу або шляхом перерахування коштів на його банквський рахунок відображається записом Дт 372 Кт 301, 311.

Якщо розрахункових документів (чека РРО) немає (вони були втрачені, не видавалися продавцем або програмно-технічний комплекс самообслуговування видав документ не затвердженої форми), відшкодувати працівнику витрати на оплату мобільного зв’язку не буде можливості. Така оплата відноситься до складу доходів підприємства бухгалтерським записом Дт 631(аналітика щодо оператора зв’язку) Кт 718.

Право на податковий кредит  на всю вартість отриманих послуг зв’язку зберігається та визнається на підставі податкової накладної від оператора, зареєстрованої у встановленому порядку в ЄРПН.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Облік , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі