Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Валютна виручка у підприємця - "єдинника": як облікувати?

Як обліковується валютна виручка у підприємця — платника єдиного податку?

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується платником ЄП у гривнях за офіційним курсом на дату отримання такого доходу. При цьому датою отримання доходу вважається дата надходження коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.

Та при отриманні валютної виручки кошти спочатку зараховуються на транзитний рахунок, а вже після обов'язкового продажу такі кошти зараховуються на поточні рахунки: у гривні від обов'язкового продажу валюти та у валюті, що залишилась після обов'язкового продажу. Такий транзитний рахунок не контролюється суб'єктом ЗЕД, а отже, зарахування валюти на даний рахунок не можна вважати датою отримання доходу підприємця.

Доходом платника єдиного податку від здійснення операцій з експорту товарів (робіт, послуг) є сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок підприємця, в гривнях після обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України та в іноземній валюті, перерахована у гривні за офіційним курсом НБУ на дату її надходження на поточний рахунок в іноземній валюті.

Наразі Постановою №410 встановлено обов'язковий продаж валютний виручки у розмірі 50%. Отже, підприємець 50% проданої валюти обліковує за фактичним надходженням гривні від її продажу, а інші 50% — за курсом НБУ на дату зарахування валюти на валютний рахунок такого підприємця.

Докладніше про це ми писали туттут і тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Валюта , Єдиний податок , ЗЕД , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі