Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Нюанси обліку фінансової допомоги у неприбутковій організації

Керівником внесено кошти на банківський рахунок неприбуткової громадської організації, як поповнення обігових коштів для проведення госпоперації. Як відображається таке внесення в бухобліку? Чи виникають при цьому податкові наслідки?

Поповнення обігових коштів організації (в залежності від того чи будуть вони повертатись, чи ні) у обліку відображаються як поворотна чи безповоротна фінансова допомога.

Відповідно до пп. 14.1.257 ПКУ поворотна фінансова допомога — сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

Поворотна фінансова допомога від засновника відображається бухгалтерським проведення Дт 311 Кт 6851/Засновник. Така допомога не є доходом у терміни, що встановленні договором фінансової допомоги для її повернення. 

Безповоротна фінансова допомога – це:

  • сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;
  • сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;
  • сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;
  • основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).

Отже, сума безповоротної допомоги є доходом платника податків і відображається на рахунку 718 "Дохід від безоплатно одержаних оборотних активів", адже грошові кошти – це оборотні активи. При цьому, до таких доходів застосовуються норми пп 133.4.2 ПКУ - доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Отже, якщо сума такої допомоги буде витрачена на цілі, що не суперечать умовам неприбутковості – то сума таких доходів не буде визнаватись оподатковуваним прибутком такої організації.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Неприбуткові установи , Облік , Фінансова допомога

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі