• Посилання скопійовано

Уцінка та продаж капітальних інвестицій: які податкові наслідки?

Підприємство має квартиру у складі капітальних інвестицій. Квартира не вводилася в експлуатацію та не амортизувалася. Раніше квартира вже була уцінена з включенням суми уцінки до складу витрат. Зараз підприємство хоче знову уцінити квартиру та продати її. Які облікові та податкові наслідки цих операцій?

Продаж об'єкту капітальних інвестицій відображається в такому порядку:

  • переведення об'єкту капітальних інвестицій відповідно до вимог п. 6 р. ІІ  П(С)БО  27 до складу оборотних активів: дебет субрахунку 286 «Необоротні активи та групи вибуття, які утримуються для продажу» — кредит субрахунку 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів»;
  • виручка від реалізації об'єкту капітальних інвестицій відображається за кредитом субрахунку 712 «Дохід від реалізації інших необоротних активів» у кореспонденції із субрахунком 377 «Розрахунки з іншими дебіторами»;
  • нарахування податкових зобов’язань з ПДВ – Дт 712 Кт 641/ПДВ;
  • вартість об'єкту капітальних інвестицій відображається за дебетом субрахунку 943 «Собівартість реалізованих виробничих запасів» у кореспонденції із субрахунком 286.

Статею 138 ПКУ визначені податкові різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів. Якщо квартира не амортизувалася, то різниці ст. 138 ПКУ не застосовуються.

У ст. 140 ПКУ також немає різниць для даної ситуації.

Отже, уцінка квартири як капітальної інвестиції відображається в обліку за стандартними правилами (наприклад, див. тут та тут).

На нашу думку, наступну уцінку квартири краще провести тоді, коли вона ще обліковується на субрахунку 152 як капітальна інвестиція. Після уцінки та прийняття рішення про продаж квартири, вона переводиться на субрахунок 286 вже за справедливою вартістю.

Фінрезультат від уцінки та продажу квартири формується за бухгалтерськими правилами без зміни його на податкові різниці.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Металеві вироби передано на доробку: як відобразити в обліку?
    Підприємство передало 21 т чорної труби сторонній організації для оцинкування. Виконавець надав акт виконаних робіт та накладну на повернення труби в кількості 21,8 т. Як відобразити цю операцію в обліку?
    Сьогодні 12:0571
  • Чи переводити МНМА до ОЗ, якщо після поліпшення вартість складає 40 000 грн?
    Підприємство мало на балансі об’єкт МНМА вартістю 10 000 грн, нарахувало амортизацію за методом 100%. За обліковою політикою вартісна ознака МНМА - 20 000 грн. Проведено поліпшення цього об’єкта, первісна вартість стала 40 000 грн. Чи потрібно переводити до складу ОЗ? Що з амортизацією? Як відображати в податковому обліку податку на прибуток (є різниці)?
    Сьогодні 11:0628
  • Зробили фізособі передплату за оренду приміщення, а потім договір розірвали: які наслідки?
    ТОВ на загальній системі оподаткування уклало договір оренди нежитлових приміщень з фізособою. За умовами договору передплата складає 100000 грн. ТОВ сплачує фізособі 80500 грн, одночасно сплачує ПДФО 18000 грн та ВЗ 1500 грн. Передачі приміщення в оренду не відбулося, фізособа розірвала договір. Фізособа має повернути повну суму – 100000 грн чи лише те, що вона отримала – 80500? Як повернути зайво сплачені ПДФО та ВЗ? Чи можливо їх зарахувати в рахунок наступних платежів? Як відкоригувати ці доходи в додатку 4ДФ?
    24.04.202420
  • Як перевести в бухобліку товари до основних засобів?
    ТОВ, платник податку на прибуток і ПДВ, імпортувало товари (навантажувачі), призначені для подальшого продажу, оприбуткувавши на субрахунку 281. Згодом вирішено доукомплектувати їх, зарахувати до складу ОЗ і надавати в оренду. Як перевести із товарів до ОЗ? Які особливості оформлення, обліку та оподаткування?
    24.04.202432
  • Отримано знижку від нерезидента на програмне забезпечення: облік та оподаткування
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення (ПЗ). Програмне забезпечення купується у нерезидента. Після продажу ПЗ кінцевому споживачу підприємство отримує знижку. Знижка надається однією сумою на весь інвойс, згідно до якого було придбано ПЗ. Як відобразити в обліку надання знижки? Чи потрібно складати РК за даною операцією?
    24.04.202410