Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Чи включається оплата послуг оператора аукціону до первісної вартості ОЗ?

Чи враховується при купівлі основних засобів через аукціон в складі первісної вартості сума винагороди оператору електронного майданчика, через який придбано об'єкт?

Відповідно до п. 8 П(С)БО 7 первісна вартість об'єкта основних засобів складається з таких витрат:

  • суми, що сплачують постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків);
  • реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються в зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів;
  • суми ввізного мита;
  • суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються підприємству/установі);
  • витрати зі страхування ризиків доставки основних засобів;
  • витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів;
  • інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою.

Звертаємо увагу на таку статтю витрат, як реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються в зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів. На нашу думку, винагорода оператору електронного майданчика не є таким збором або платежем, тому що вона не пов’язана з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів, а є платою за певну послугу.

Далі, є ще такі статті витрат, що пов’язані з оплатою послуг сторонніх осіб: це оплата підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт, витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів; інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою. Оплата за послуги оператора електронного майданчика з організації аукціону не підпадає під жодну статтю з вищеперелічених.

Тому робимо висновок, що сума винагороди оператору електронного майданчика, через який придбано об'єкт основних засобів, не включається до його первісної вартості. На нашу думку, цю суму слід віднести на той витратний рахунок, на який буде списуватись амортизація придбаного об’єкта. Наприклад, якщо придбано загальновиробничий основний засіб – то оплата оператору списується на рахунок 91 (Дт 91 Кт 631), якщо це адміністративний ОЗ – то Дт 92 Кт 631, якщо ОЗ призначений для збуту товарів чи продукції – то Дт 93 Кт 631 тощо.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Основні засоби , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі