Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Як відобразити в бухобліку витрати на вантажно-розвантажувальні роботи?

Підприємство отримало партію товару у вересні. Вантажно-розвантажувальні роботи виконувала організація, яка надала акт після розвантаження всієї партії у жовтні. Частину товару продано у вересні. Як обліковувати витрати на вантажні роботи у вересні, якщо акт складено у жовтні?

Згідно з п. 8 П(С)БО 9 придбані запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.

Первісною вартістю запасів, які придбані за плату, є їх собівартість, яка складається з фактичних витрат, наведених в п. 9 П(С)БО 9, до складу яких належать витрати за вантажно-розвантажувальні роботи. 

У абз. 8 п. 9 П(С)БО 9 та п. 2.8 Методичних рекомендацій №2 зазначено, що якщо на момент оприбуткування запасів неможливо достовірно визначити їх первісну вартість, то вони можуть оцінюватися та відображатися за справедливою вартістю з наступним коригуванням до первісної вартості.

Відповідно до п. 3.1 додатка до П(С)БО 19 справедливою вартістю продукції і товарів є ціна реалізації за вирахуванням витрат на реалізацію та суми надбавки (прибутку), виходячи з надбавки (прибутку) для аналогічної готової продукції та товарів.

Виходячи з того, що вартість вантажно-розвантажувальних робіт, визначена договором, не була включена до складу первісної чи справедливої вартості, то вказані витрати в бухобліку слід відобразити так:

  • частину суми, що відповідає первісній вартості вже реалізованого товару, віднести на витрати поточного періоду (до інших витрат на збут);
  • частину суми, що відповідає первісній вартості залишку ще не реалізованого товару, відобразити на окремому рахунку обліку запасів як транспортно-заготівельні витрати з подальшим розподіленням між сумою залишку запасів на кінець звітного місяця і сумою запасів, що вибули (використані, реалізовані, безоплатно передані тощо) за звітний місяць в порядку, встановленому абз. 6 п. 9 П(С)БО 9.

Така операція оформлюється бухгалтерською довідкою, до якої додається розрахунок визначення вищезазначених часток, складений на підставі акту виконаних вантажно-розвантажувальних робіт.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Витрати , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі