Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Не врахували суму витрат звітного періоду до складу собівартості реалізованої продукції: як виправити помилку?

З 2016 року підприємство має сальдо на рахунку 231 за рахунок витрат майбутнього періоду (бухпроведення Дт 39 Кт 655 та Дт 231 Кт 39), які помилково не списали до складу витрат звітного періоду на рахунок 90. Як виправити таку помилку?

У п. 4 П(С)БО 6 зазначено, що виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх роках, здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).

Виправлення помилок, які відносяться до попередніх періодів, вимагає повторного відображення відповідної порівняльної інформації у фінансовій звітності (п. 5 П(С)БО 6).

В Інструкції №291 зазначено, що виправлення помилок за минулий рік, що виявлені в поточному році відповідно до П(С)БО 6 відображається кореспонденцією рахунку 44 «Нерозподілені прибутки (непокриті збитки)» з рахунками бухобліку відповідних об'єктів класів 1 - 6.

У абз. 4 п. 9 Методичних рекомендацій №356 передбачено, що виправлення помилок минулих років оформлюється у місяці їх виявлення бухгалтерською довідкою. У довідці наводиться зміст помилки, сума та кореспонденція рахунків бухобліку, якою виправляється помилка, а саме: Дт 44 Кт 23. У місяці складання бухгалтерської довідки, її дані записуються до відповідного регістру бухобліку та Головної книги. 

***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Витрати , Собівартість , Облік

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі