Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Витрати на виготовлення побутового приміщення для працівників: як облікувати?

Як відображаються в обліку витрати на самостійне виготовлення побутового приміщення для працівників, термін використання якого менше одного року?

Малоцінні та швидкозношувані предмети (далі – МШП), що використовуються протягом не більше одного року або нормального операційного циклу, якщо він більше одного року включаються до складу запасів (абз. 6 п. 6 П(С)БО 9).

У п. 10 П(С)БО 9 зазначено, що первісною вартістю запасів, що виготовляються власними силами підприємства, визнається їхня виробнича собівартість, яка визначається за П(С)БО 16.

Тому слід враховувати, що аналітичний облік за рахунком 23 «Виробництво» ведеться за видами виробництв, за статтями витрат та видами або групами продукції, що виробляється. На великих виробництвах аналітичний облік витрат може вестися за підрозділами підприємства та центрами витрат і відповідальності.

При відпуску запасів, включаючи МШП у виробництво та з виробництва, їхня оцінка здійснюється за одним із методів, передбачених п. 16 П(С)БО 9, наприклад, за ідентифікованою собівартістю відповідної одиниці запасів.

Надалі вартість МШП, які передані в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації та відповідними особами протягом строку їх фактичного використання (п. 23 П(С)БО 9).

У Інструкції №291 зазначено, що за дебетом рахунку 22 «Малоцінні та швидкозношувані предмети» відображаються за первісною вартістю придбані (отримані) або виготовлені МШП, за кредитом – за обліковою вартістю їх відпуск в експлуатацію із списанням на рахунки обліку витрат, а також списання нестач та втрат від псування таких предметів.

З метою забезпечення збереження вказаних предметів в експлуатації підприємство повинно організувати належний контроль за їх рухом, зокрема оперативний облік у кількісному вираженні.

Аналітичний облік МШП ведеться за видами предметів щодо однорідних груп, установлених, виходячи з потреб підприємства.

У бухобліку витрати зі спорудження МШП власними силами відображаються так (цифри умовні):

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн

Дебет

Кредит

Видано матеріали для виготовлення МШП

23

201 (205)

5000

Нарахована зарплата працівникам, які задіяні на виготовленні МШП

23

661

3000

Нараховано ЄСВ на зарплату працівників, які задіяні на виготовленні МШП

23

651

660

Оприбутковано МШП за первісною вартістю (виробничою собівартістю)

22

23

8660

Передано МШП в експлуатацію

23 (91-94)

22

8660

У ситуації, що розглядається, також слід зазначити, що відповідно до пп. 4.1.2 ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013 (Настанови щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва) витрати зі спорудження, складання, розбирання, амортизації, поточного ремонту та переміщення нетитульних тимчасових будівель, споруд, приладдя і обладнання (приоб'єктних приміщень та комор виконробів і майстрів, складських приміщень та навісів при об'єкті будівництва тощо) відносяться до загальновиробничих витрат.

Витрати на малоцінні інструменти і такі, які швидко спрацьовуються, та виробничий інвентар, який використовуються під час виконання будівельних робіт і не належать до основних фондів, та витрати на їх ремонт відображаються за статтею витрат на організацію робіт на будівельних майданчиках та вдосконалення технології у складі загальновиробничих витрат (пп. А.2.5 додатка А до ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013). 

У бухобіку такі витрати відображатимуться за ДТ рахунку 91 та КТ рахунків 20, 661, 651, 685. 

***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Витрати , Облік

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі