Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Розрахунки з покупцями в інтернет-магазині: як облікувати?

Фізособа-підприємець, платник ІІ групи ЄП, веде торгівлю товарами через інтернет-магазин. Для розрахунків з покупцями застосовується сервіс vayforpay. Цей сервіс дозволяє щоденно отримувати інформацію про отримані платежі в розрізі покупців, але кошти надходять на рахунок в банку лише наступного дня. Як обліковувати такі операції?

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування другої групи – це фізособи - підприємці, які здійснюють госпдіяльність, зокрема, з продажу товарів, за умови, що протягом календарного року вони відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Одночасно з цим, відповідно до п. 296.10 ПКУ,  у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень потрібно застосовувати РРО. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Отже, якщо ФОП перевищив в календарному році обсягу доходу 1 млн грн,  то він застосовує РРО. Чеки формуються на кожну оплату згідно з випискою сервісу vayforpay у день надходження платежу. Більш докладно про застосування РРО в інтернет-магазинах читайте тут>> 

Якщо дохід ФОП за календарний рік менше 1 млн грн, він не застосовує РРО.

В обох випадках ФОП визнає дохід за датою надходження коштів на рахунок №2600 згідно з випискою банку. Як при цьому обліковувати комісію банку (якщо вона є), ми розповідали тут>>

Якщо застосовується РРО, то повернення готівкових коштів покупцю проводиться через РРО. Безготівкові повернення коштів шляхом здійснення грошового переказу не проводиться через РРО.

Якщо ФОП не застосовує РРО, він повертає кошти будь-яким зручним способом – готівкою або грошовим переказом через банк. 

Сума повернутих коштів відображається у графі 3  Книги обліку доходів. Як заповнити таку книгу, ми писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
2 група ЄП , Єдиний податок , Торгівля , Облік

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі