Головна Усі консультації Облік та звітність Облік окремих операцій

Виправляємо помилку в бухобліку та фінзвітності

За 2017 р. подано уточнюючу декларацію з податку на прибуток, згідно з якою донараховано податок. Як виправити таку помилку в бухобліку? Чи потрібно вносити зміни у фінзвітність?

Виправлення помилок у бухобліку

Згідно з п. 4 П(С)БО 6 виправлення помилок, допущених при складанні фінансових звітів у попередніх звітних періодах (роках), здійснюється шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку на початок звітного року, якщо такі помилки впливають на величину нерозподіленого прибутку (непокритого збитку). 

Оформлюється виправлення такої помилки за допомогою бухгалтерської довідки з усіма реквізитами первинного документа (про бухгалтерську довідку тут>>).

Отже, для виправлення помилки складається бухгалтерська довідка станом на 01.01.2018 р., у якій здійснюється виправлення допущеної помилки за рахунок нерозподіленого прибутку (непокритого збитку).

 

Виправлення помилок у фінансовій звітності

Виправлення помилок у раніше поданій фінансовій звітності законодавчо не передбачено. Окрім цього, оскільки в бухобліку така помилка виправляється поточним роком, то, відповідно, у фінзвітності таке виправлення повинно бути відображено у поточній звітності.

Однак, податківці у «ЗІР», в підкатегорії 102.23.02, у відповіді на запитання: «Як платник податку на прибуток може виправити помилки, виявлені у поданій до контролюючих органів фінансовій звітності?» зазначили, що у разі виявлення помилок у фінзвітності, яка є додатком до Декларації (Звіту) та їх невід’ємною частиною, платник податків повинен подати виправлену фінзвітність разом з уточнюючою Декларацією (Звітом).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Податок на прибуток , Фінансова звітність , Облік , Декларація

Коментарі: 5

Новини по темі

Консультації по темі