З 01.01.2015 року згідно пп. 134.1.1 ПКУ прибуток із джерелом походження з України та за її межами, визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до П(С)БО або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ. Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухобліку за останній річний податковий період не перевищує 20 млн. грн, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінрезультату до оподаткування на різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років).
У разі продажу об'єкта ОЗ, зокрема автомобіля, п. 138.1 ПКУ вимагає збільшити фінрезультат до оподаткування на суму залишкової вартості окремого об'єкта ОЗ, яка визнається за нормами П(С)БО (зверніть увагу міжнародні стандарти не зазначено).
Одночасно згідно п. 138.2 ПКУ фінрезультат до оподаткування зменшується на суму залишкової вартості окремого об'єкта ОЗ, визначеної з урахуванням положень ст. 138 ПКУ.
Якщо підприємство — продавець є платником ПДВ, реалізація автомобіля є оподатковуваною операцією. Базою оподаткування відповідно до п. 188.1 ПКУ є договірна вартість. Проте, потрібно врахувати, що база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку, що склалася станом на початок звітного періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни).
Відповідно до норм П(С)БО 27 необоротний актив, зокрема автомобіль який планується продати, у бухобліку потрібно перевести до групи вибуття, що утримується для продажу (Д-т 286 К-т 105). На необоротні активи, утримувані для продажу, у т. ч. необоротні активи, що входять до групи вибуття, амортизація не нараховується. Необоротні активи та група вибуття, утримувані для продажу, відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності на дату балансу за найменшою з двох величин - балансовою вартістю або чистою вартістю реалізації.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити