• Посилання скопійовано

Если годовой доход предприятия не превышает 20 млн. грн, отдельный учет не ведется

Предприятие-импортер приобретает фьючерс на долар сроком исполнения через 3 месяца, полагая, что 15 июня курс доллара составит 20 грн. Гарантийное обеспечение по фьючерсу составляет 20% от суммы контракта. Возможны ли налоговые риски такого контракта?

Вопрос: Предприятие-импортер приобретает фьючерс на долар сроком исполнения через 3 месяца, полагая, что 15 июня курс доллара составит 20 грн., например покупает - условные $1000 за 20 тыс. грн. Гарантийное обеспечение по фьючерсу составляет 20% от суммы контракта, т.е. в момент заключения договора покупатель платит продавцу только 4 тыс. грн., а остальные деньги - по истечении срока контракта. Возможны ли налоговые риски такого контракта и порядок отражения в бухучете? 

Ответ: Методические рекомендации по бухгалтерскому учету фьючерсных контрактов (с типовыми проводками) утверждены решением Национальной комиссии по ценным бумагам и фондовому рынку от 08.05.2012 г. № 650. При этом следует учитывать, что неизменными остались только правила бухгалтерского учета, а вот правила налогового учета у плательщиков налога на прибыль с 01.01.2015 года изменились. 


Но изменения эти таковы, что, по сути, ведя учет операций с фьючерсными контрактами в налоговом учете, предприятие опирается на правила бухгалтерского учета таких операций. Так, по пп. 134.1.1 НКУ если годовой доход предприятия за последний отчетный период не превышает 20 млн. грн., то предприятию не нужно вести отдельный налоговый учет таких операций (корректировка финансового результата до налогообложения, рассчитанного в бухгалтерском учете, с целью обложения налогом на прибыль не проводится). Если же годовой доход превышает 20 млн. грн., то предприятию следует учитывать нормы п. 141.2 ПКУ (который устанавливает налоговые разницы для операций с ценными бумагами). Но, в соответствии с п. 3 пп. 141.2.6 НКУ, указанные налоговые разницы не распространяются на операции с деривативами (одним из видов которых является фьючерсный контракт). 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Фізособа отримала дивіденди від КІК не в повному обсязі: як відобразити в декларації про доходи?
    Фізособа, контролююча особа іноземної компанії, у 2023 р. отримала дивіденди за 2023 р. не в повному обсязі. Остаточний розрахунок буде проведено у 2024 р. У 2023 р. ФО була резидентом України. Як показати суму доходу від дивідендів в декларації про майновий стан та доходи? В які строки фізособа має сплатити податок на доходи та військовий збір по такій декларації?
    22.04.202437
  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202450
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202439
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202447
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485