• Посилання скопійовано

Дивіденди у 2015 році: нарахування та виплата

Підприємство - платник єдиного податку має одного засновника - фізичну особу. Як часто можна нараховувати та виплачувати дивіденди? Як оподатковуються дивіденди у 2015 році?

У пп. 14.1.49 ПКУ сказано, що дивіденди - це платіж, що здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав на користь власника таких корпоративних прав у зв'язку з розподілом частини його прибутку, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку.

Згідно п. 4 П(С)БО 15 дивіденди - це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства. 

Якщо за показниками фінзвітності підприємство має бухгалтерський прибуток (про що свідчить К-т 441 "Прибуток нерозподілений") це є підставою для прийняття рішення про виплату дивідендів.

Періодичність нарахування та виплати дивідендів законодавством встановлена лише для акціонерних товариств. Рішення щодо кожної виплати частини дивідендів приймається засновниками (засновником) на зборах та засвідчується протоколом зборів. На підставі протоколу керівник підприємства видає наказ про нарахування та виплату дивідендів. 

Якщо дивіденди виплачуються фізособі, згідно пп. 57.1-1.3 ПКУ авансовий внесок, передбачений пп. 57.1-1.2 ПКУ не справляється.


Підприємство - платник ЄП, є податковим агентом під час нарахування дивідендів (пп. 170.5.2 ПКУ). Застосування ставок ПДФО у розмірі 5 або 20% відповідно до пп. 167.5.1 та пп. 167.5.2 ПКУ, залежить від того, чи є податковий агент платником податку на прибуток підприємств. Враховуючи умови запитання, ставка ПДФО за нарахованими дивідендами платником ЄП становить 20%.

Доходи з джерела їх походження в Україні є об'єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 16 1 підрозділу 10 розділу XX ПКУ). Відповідно при нарахуванні та сплаті дивідендів на користь фізичної особи нараховується та сплачується військовий збір за ставкою 1,5 %. 

Зауважимо, що у податковому розрахунку за формою N 1ДФ (нова форма затверджена наказом Мінфіну від 13.01.2015р. №4) нарахування дивідендів, які оподатковуюються ПДФО відображається у розділі І під ознакою доходу 109 та у розділі ІІ у рядку "Військовий збір" відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433