• Посилання скопійовано

Для розрахунку авансу беруться до уваги показники декларації з прибутку, виправлені за результатами перевірок

На підприємстві відбулася документальна планова перевірка. За її результатами було зменшено суми витрат, які воно враховувало у 2013 р., і відповідно донараховано суму податку на прибуток за 2013 р. Підприємство сплачує авансові внески з податку на прибуток згідно п. 57.1 ПКУ. Суму авансових внесків на 2014 р. визначено на підставі декларації з податку на прибуток за 2013 р. Але показники цієї декларації, звісно, не враховують суми, донараховані під час перевірки. Чи повинно підприємство змінити суму авансового внеску з податку на прибуток? Якщо так, то яким чином?

В Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міндоходів від 22.11.2013 р. № 698, містилася наступна відповідь на аналогічне питання: 

Запитання 15: Чи враховуються при розрахунку розміру авансових внесків виправлені показники податкової декларації з податку на прибуток за результатами перевірок контролюючих органів, що вплинули на розмір податкових зобов’язань за рік?

Відповідь: Так, для розрахунку авансових внесків беруться до уваги  показники податкової декларації з податку на прибуток, виправлені за результатами перевірок.

 

Отже, якщо за наслідками перевірки збільшено суму податку на прибуток за 2013 рік, відповідно повинні збільшитися і суми авансових внесків з податку на прибуток, які сплачуються з березня 2014 року по лютий 2015 року (згідно із п. 57.1 ПКУ). 


 

При цьому на сьогодні не встановлено спеціального порядку виправлення показників декларації за попередній рік, у випадку, якщо при перевірці суму податку на прибуток податківцями збільшено, а суму авансового внеску – ні. 

В Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом ДПСУ від 21.12.2012 р. № 1171, у відповіді на запитання 12 говориться про те, що платник податку на прибуток має право шляхом подання уточнюючого розрахунку змінити суму авансового внеску, але в разі самостійного виявлення помилки, яка призвела до збільшення (зменшення) суми річного податку на прибуток. Фактично суму такого авансового внеску і штрафні санкції за його заниження мали б нарахувати фахівці контролюючого органу. 

Якщо ж у акті та рішенні за наслідками перевірки цього здійснено не було, платник податку, на нашу думку, може подати уточнюючий розрахунок до декларації за 2013 рік, у якому зазначити правильну суму авансового внеску. При цьому, як зазначають фахівці ДФСУ в „Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі” (категорія запитання 102.30.03), якщо помилки за попередній звітний (податковий) рік призвели до збільшення/зменшення задекларованих податкових зобов’язань з податку на прибуток та відповідно сум авансових внесків у рядку 23 декларації, то платник податку зазначає у рядках 34, 37 частини «Самостійне виправлення помилок по авансових внесках з податку на прибуток» декларації збільшені/зменшені показники податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду, що уточнюються, по авансових внесках з податку на прибуток. Водночас, такий платник податку відображає уточнені авансові внески по місяцях у таблиці «Дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків» до декларації. 

У разі збільшення суми податкового зобов’язання звітного (податкового) періоду по авансових внесках з податку на прибуток платник податку у рядку 38 декларації визначає відповідно до п. 50.1 ПКУ суму штрафу від недоплати за кожен звітний період, термін сплати за яким настав на дату подання уточнюючого розрахунку, та у рядку 36 декларації – пеню відповідно до п.п.129.1.2 ПКУ

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Податок на прибуток»

  • Виплата роялті нерезиденту: порядок оподаткування
    ТОВ купує батьківські компоненти насіння кукурудзи у нерезидента (Хорватія). Після реалізації вирощеної продукції відповідно до ліцензійної угоди ТОВ має нарахувати та сплатити роялті. Нерезидент є кінцевим бенефіціарним власником ТОВ. Як впливає на фінансовий результат нарахування та виплата роялті? Хто є податковим агентом при виплаті роялті?
    09.04.202447
  • Чи включаються реінвестовані дивіденди в дохід інвестора юрособи?
    Засновники підприємства, які є резидентами України юрособами, платниками податку на прибуток (без різниць), прийняли рішення збільшити СК за рахунок нерозподіленого прибутку (реінвестувати дивіденди). Чи потрібно суму реінвестованих дивідендів включати до складу доходу при розрахунку фінрезультату до оподаткування і сплачувати в підсумку податок на прибуток з цієї суми?
    15.03.202438
  • Якщо дивіденди виплачуються з раніше оподаткованого прибутку, авансовий внесок не сплачується
    Підприємство вирішило виплатити дивіденди за 2020 рік. Прибуток за 2020 рік був 20 млн грн, податок сплачений. У структурі власників 30% фізособи, 70% - юрособи-резиденти. Чи потрібно сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток при виплаті таких дивідендів та як відображати цю операцію в додатку АВ до декларації з податку на прибуток?
    13.03.202446
  • Як виплатити дивіденди за рік, якщо вже платили за третій квартал?
    Підприємство виплатило дивіденди за третій квартал 2023 року. Як тепер виплатити дивіденди за четвертий квартал? А як виплатити дивіденди за увесь 2023 рік, без врахування дивідендів третього кварталу? Що прописати у протоколі?
    08.03.202485
  • Насіння кукурудзи власного виробництва надано клієнту безкоштовно: нюанси оподаткування
    Підприємство – виробник планує надати вирощене насіння кукурудзи клієнту безкоштовно як рекламний продукт для подальшої співпраці. Який порядок оподаткування даної операції ПДВ та податком на прибуток?
    04.03.202433