• Посилання скопійовано

Помилка у додатку 4 до декларації з ПДВ: як повернути кошти?

В червні на електронний рахунок ПДВ перераховано зайві кошти. У декларації з ПДВ за червень заповнено додаток 4, але помилково зазначено суму у першому рядку. З липня підприємство перейшло на спрощену систему без ПДВ (4%). Як повернути гроші?

Запитання: В червні 2015 р. на електронний рахунок ПДВ було перераховано зайві кошти. У декларації з ПДВ за червень заповнено додаток 4 (з метою повернення коштів на розрахунковий рахунок підприємства), але помилково вказано суму коштів у першому рядку (тобто, дозволено перерахувати гроші до бюджету). З 1 липня підприємство перейшло на спрощену систему без сплати ПДВ (4%). Наразі ці кошти видно згідно з витягом з системи електронного адміністрування ПДВ в рядку 1 - стан рахунку. Яким чином можна повернути кошти на розрахунковий рахунок?

Відповідь: На сьогодні порядок складання та подання додатку Д4 з точці зору ДФС розглянуто у підкатегорії 101.08 ЗІР.

У цьому роз’ясненні вказано, що при допущенні помилки в додатку 4 (Д4) в номері рахунку чи МФО банку платник податку має право до граничного терміну сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації з ПДВ, до якої подано додаток 4 (Д4) з неправильними реквізитами поточного рахунку, подати уточнюючий розрахунок з додатком 4. Якщо платник податку при складанні додатку 4 (Д4) допустив помилку в цифрових показниках, то уточнюючий розрахунок для виправлення такої помилки не подається.

Зайво зараховані кошти можуть бути перераховані до бюджету/на поточний рахунок платника лише у випадку відображення правильних показників у додатку 4 (Д4), який подається у складі податкової декларації за наступний звітний період (за умови наявності на момент подання такої декларації на електронному рахунку платника зайво зарахованих коштів).

Оскільки додаток 4 було складено без помилок й, при цьому, було дозволено перерахувати зайві кошти до бюджету, у такому разі між платником ПДВ та бюджетом починають діяти відносини щодо повернення коштів, які підпадають під дію ст. 43 ПКУ.

Також слід пам’ятати про дію норми пункту 27 постанови КМУ від 16.10.2014 р. №569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість». Так, у разі анулювання реєстрації ПДВ платника податку:

1) податкові зобов'язання визначаються на підставі податкової декларації з ПДВ за підсумками останнього звітного (податкового) періоду. Після анулювання такої реєстрації залишок коштів на електронному рахунку платника податку після розрахунків з бюджетом за результатами останнього звітного (податкового) періоду перераховується до бюджету;

2) якщо залишок коштів на електронному рахунку недостатній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов'язань з податку на підставі поданих контролюючому органу податкових декларацій з податку, остаточний розрахунок з бюджетом таким платником здійснюється з власного поточного рахунка на електронний рахунок;

3) якщо залишок коштів на електронному рахунку після перерахування до бюджету перевищує суми узгоджених податкових зобов'язань з податку за підсумками останнього звітного (податкового) періоду, такі суми повертаються з бюджету в порядку, передбаченому статтею 43 ПКУ, за заявою платника податку.

Саме на підставі п. 3 платник ПДВ може повернути зайво перераховані кошти до бюджету відповідно до ст. 43 ПКУ.

Так, згідно з п. 43.3 ПКУ платник податків має право надіслати заяву у довільній формі на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань. У цій заяві потрібно зазначити напрям перерахування коштів: «на поточний рахунок платника податків в установі банку». І наостанок, нагадаємо, що відповідно до п. 43.6 ПКУ повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    Сьогодні 10:1011
  • Перехідні операції при реєстрації платником ПДВ з середини місяця
    Підприємство – платник ЄП ІІІ групи з 01.01.2024 р. перейшло на загальну систему, але заяву на реєстрацію ПДВ не подало вчасно – платник ПДВ з 25.01.2024 р. За електроенергією воно сплатило 08.01.2024 р., ПН складена 31.01.2024 р. за правилами касового методу. Станом на 01.02.2024 р. підприємство має борг за січень 2024 р., який буде сплачено у лютому. ПН складена 29.02.2024 р. Як включити ці ПН до податкового кредиту?У серпні 2023 р. підприємство відвантажило товар, оплата надійшла у лютому. Чи виникнуть ПЗ з ПДВ?
    27.03.202418
  • Помилкова ПН та РК у різних періодах: як врахувати?
    Підприємство у січні 2024 року склало та зареєструвало зайву ПН на операцію поставки, що не відбулася. Цю ПН включено у декларацію січня. Помилку виявлено у березні 2024 р., тоді ж складено та зареєстровано РК. У якому періоді треба відобразити зменшення податкового зобов’язання: у січні 2024 р., подавши УР до декларації та відкоригувати на суму помилкової ПН, чи включити РК у березні 2024 р. та не подавати УР до декларації?
    25.03.202453
  • Експорт послуг лабораторних досліджень: що з ПДВ?
    Підприємство, резидент України, платник ПДВ, надало послуги лабораторних досліджень продукції (перевиставило компенсацію витрат досліджень, що здійснювала незалежна лабораторія – резидент України на території України) нерезиденту. Чи потрібно нараховувати ПДВ?
    22.03.202428
  • Які послуги резидентів Дія. Сіті звільняються від ПДВ?
    Чи оподатковуються ПДВ операції з розробки програмного забезпечення та доступу до інформаційного продукту – додатку для оплати штрафів – через інтернет для резидентів Дія. Сіті? Чи поширюється на ці послуги пп. 197.1.33 ПКУ?
    22.03.202427