• Посилання скопійовано

За порушення складання податкових накладних - штраф

Чи можна виписати зведену податкову накладну з 1-15 число місяця і з 16-30 число по щоденній реалізації кінцевому споживачу? Які варіанти і наслідки можуть бути?

Запитання: Чи можна виписати зведену податкову накладну з 1-15 число місяця і з 16-30 число по щоденній реалізації кінцевому споживачу (складність виписки щоденно зводиться до рутинної ручної роботи, щоб продублювати реалізацію по Z-звітах, а ПП має 4 касові апарати)? Які варіанти і наслідки можуть бути?

Відповідь: Загалом у п. 201.4 ПКУ дається  визначення двох типів зведених податкових накладних. Один з цих типів податкових накладних складається по поставкам усім без винятку неплатникам ПДВ, але за підсумками доби (кожного дня), а другий по кожному окремому покупцю, якщо поставка такому клієнту відбувалась безперервно або два і більше разів на місяць. У Вашому питанні Ви пропонуєте складати третій вид зведеної податкової накладної, який передбачає її складання по усім неплатникам ПДВ за період більший ніж одна доба, тобто об’єднує попередні два типи, але прямо не передбачений нормами ПКУ.

На підставі цього вважаємо, що ПКУ не дозволяє Вам складати податкові накладні таким чином, але й ваше бажання зоптимізувати процес складання податкових накладних зрозуміле. Давайте подивимось, що Вам загрожує, якщо Ви будете складати зведену податкову накладну на усіх неплатників ПДВ два рази або навіть один раз на місяць.


Стосовно сплати ПДВ до бюджету Ви нічого не порушуєте. Податкове зобов’язання Ви відображаєте без затримок та у повному обсязі. При цьому, якщо складати одну податкову накладну в останній день місяця, то зареєструвати в Єдиному реєстрі Ви її можете на протязі ще 15 календарних днів, без поповнення ПДВ-рахунку протягом місяця, що безумовно збереже обігові кошти підприємства. Оскільки податкова накладна, складена на кінцевих споживачів – неплатників ПДВ, покупцям не надається і залишається в продавця, тож, нічий податковий кредит під сумнів поставлено не буде. 

З іншого боку, як ми вже визначились, складання таких податкових накладних не передбачено нормами ПКУ, тому фактично Ви порушуєте чинні правила ведення податкового обліку. За це директора, бухгалтера або іншу особу відповідальну за неправильне ведення податкового обліку, зокрема, за складання і реєстрацію податкових накладних, можуть привернути до адміністративної відповідальності згідно ст. 163¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення та оштрафувати. Розмір штрафу становить від 85 до 170 грн., якщо порушення виявлено вперше та від 170 до 255 грн., якщо таке порушення виявляється не вперше на протязі одного року. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202417
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202415
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243211
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024217