• Посилання скопійовано

Госказначейство списывает средства с НДС-счета согласно данных, которые подаются ГНИ

У предприятия на НДС-счету есть сумма 110000, а к уплате в бюджет подлежит 73000 грн. Нудно ли дополнительно пополнять НДС-счет?

Вопрос: Согласно декларации по НДС за июнь 2015 года предприятию надо оплатить в бюджет 30.07.2015 года 73000 грн. Для регистрации налоговых накладных 10.07.2015 года на счет НДС было перечислено 110000 грн/40000-погашение отрицательного значения регистрационной суммы и 70000 - сумма НДС на которою зарегистрировали налоговые накладные 10 июля 2015 года. Состояние счета на 20.07.2015 года согласно витяга - 110000 грн. Надо ли платить в бюджет заявленную сумму НДС по декларации в размере 73000 грн?

Ответ: Счет в системе электронного администрирования (далее - НДС-счет) имеет две функции: 

- увеличение суммы, на которую налогоплательщик имеет право зарегистрировать налоговые накладные/расчеты корректировок к ним

- уплата НДС в бюджет. 


Выполняются эти функции одновременно. Таким образом, пополняя НДС-счет на суммы, необходимые для регистрации налоговых накладных и расчетов корректировок, плательщик аккумулирует средства и для уплаты налогового обязательства по НДС в бюджет. Сама уплата НДС в бюджет происходит без участия налогоплательщика: Госказначейство списывает средства с НДС-счета согласно данных, которые подаются ГНИ на основании деклараций, поданных налогоплательщиками. 

Поскольку у предприятия на НДС-счету есть сумма 110000, а к уплате подлежит 73000, то дополнительно пополнять НДС-счет не нужно, средств на нем достаточно для уплаты НДС в бюджет.   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243741
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024245