• Посилання скопійовано

Суми ПДВ минулих періодів: нюанси

Підприємство закриває період в системі в перших числах наступного місяця. Чи правомірна вимога ДФС щодо того, що підприємство не має права включати вхідні податкові накладні за лютий і березень в Декларацію за квітень?

Запитання: Підприємство закриває період в системі в перших числах наступного місяця. Чи правомірна вимога ДФС щодо того, що підприємство не має права включати вхідні податкові накладні за лютий і березень в Декларацію за квітень, а решту можна проводити лише уточнюючими розрахунками?

Відповідь: За загальним правилом п.198.2 ПКУ датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до ПК вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

•  дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; 

•  дата отримання платником податку товарів/послуг.


За нормами п.198.6 ПКУ суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до ПК за звітний податковий період, в якому зареєстровано ПН в ЄРПН, але не пізніше: ніж через 180 к.д. з дати складення податкової накладної. 

Тобто, у разі, коли ПН вчасно (в межах 15 календарних днів з дати її виписування) зареєстровано до ПК податкова накладна потрапить до складу ПК в періоді її виписування. Якщо ж ПН зареєстрована із запізненням, така ПН відобразиться у складі ПК покупця датою її реєстрації. По суті, до складу ПК червня потраплять всі вчасно зареєстровані ПН, датовані червнем, та ті ПН, які зареєстровані постачальниками із запізненням 15-денного строку, і дата реєстрації яких припала на червень 2015.

Всі такі ПН покупець має відобразити в рядку 10.1.1 та 15 декларації з ПДВ

Фактично, закриваючи місяць в перший числах місяця, наступного за звітним, ви маєте інформацію про несвоєчасно зареєстровані ПН, проте не маєте повної інформації із обсягу ПК по вчасно зареєстрованим ПН (ті, що реєструються продавцями до 15 числа місяця, наступного за звітним). 

Виходячи із суті запитання, слід або перенести строки закриття звітного періоду, або ж кожного місяця доведеться подавати УР до раніше поданої декларації, з метою збільшення сум ПК за ПН, вчасно зареєстрованими після дати її подання.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кловская Юлия

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202418
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202416
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243731
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202420
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024245