• Посилання скопійовано

Додаток 2 до декларації з ПДВ: нюанси заповнення

Підприємство хоче подати уточнюючий розрахунок з ПДВ за листопад 2014 р. у зв'язку з запізнілою податковою накладною. Як правильно заповнити рядки 18,25 і 25.1 розділу III?

Запитання: Особа хоче подати уточнюючий розрахунок з ПДВ у квітні 2015 за листопад 2014 у зв'язку з запізнілою податковою накладною. Чи буде правильно в розділі III заповнити рядки 18,25 і 25.1 з позитивними показниками в колонках 4 і 5, і негативним значенням у колонці 6, яке потрапить на картку і не відіб'ється в додатках 2 УР і Декларації з ПДВ за квітень 2015?

Відповідь: У додатку Д2 до декларації з ПДВ відображається погашення залишків сум від'ємного значення звітних (податкових) періодів до 1 лютого 2015 р., тобто погашення таких сум:

- значення рядка 20.2 декларації за січень 2015 року, 

- значення рядка 24 декларації за січень 2015 року, 

- сум, що  задекларовані до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звітних (податкових) періодів, які залишились непогашеними станом на 01 лютого 2015 року, 

- залишків сум ПДВ, що були заявлені платниками податку до бюджетного відшкоду-вання та залишились непогаше-ними станом на 01 лютого 2015 року.

Якщо у вашому випадку значення рядків 18, 25 та 25.1 колонки 5 УР за листопад 2014 р. залишаються позитивними, тобто таке уточнення не вплинуло на значення рядків 20.2 та 24 декларації за січень 2015 р., а лише зменшило суму ПДВ до сплати за листопад 2014 р., то вам не потрібно заповнювати додаток Д2 до такого УР – адже всі вищезазначені показники не змінюються.

Отже, все вірно: зменшення суми ПДВ до сплати за листопад 2014 р. відобразиться в інтегрованій картці вашого підприємства та не викликає необхідності заповнювати додаток Д2 до УР, а відповідно, і відображати таке зменшення у декларації за квітень 2015 р.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202416
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202414
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20243191
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202419
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024216