• Посилання скопійовано

В разі зміни ціни договору виписується розрахунок коригування

У договорі підряду змінилася сума договору за рахунок збільшення однорідних робіт. У грудні 2014 та січні 2015 були виписані накладні та надійшов аванс. На початку лютого підписується додаткова угода і закривається акт на суму, що не перевищує суму авансів. Чи потрібно виписувати коригування до попередніх накладних?

Запитання: У договорі підряду змінилася сума договору за рахунок збільшення однорідних робіт. У грудні 2014 та січні 2015 були виписані податкові накладні та надійшов аванс. На початку лютого підписується додаткова угода і закривається акт на суму, що не перевищує суму авансів. Чи потрібно виписувати коригування до попередніх податкових? Чи потрібно виписувати податкову на суму акту?

Відповідь: Відповідно до ч. 3 ст. 632 ЦКУ зміна ціни в договорі після його виконання не допускається. А от зміна ціни після укладення договору відповідно до ч. 2 ст. 632 ЦКУ допускається лише у випадках і на умовах, встановлених договором або законом. Саме тому сторони склали додаток до договору, в якому передбачено збільшення обсягів робіт, за рахунок яких відповідно збільшується майбутня вартість виконання.

Згідно умов запитання, датою виникнення ПЗ з ПДВ є дати зарахування коштів від замовника. Саме на дати отримання авансів (грудень 2014 р. та січень 2015 р.), що є першою подією відповідно до п. 187.1 ПКУ, платник ПДВ виписував податкові накладні. У лютому 2015 р. частина отриманих коштів “закривається” на обсяг виконаних робіт, що засвідчується актом (важливо, що сума за актом є меншою за суму отриманих авансів). 


Коригування податкових зобов'язань з ПДВ за нормами ст. 192 ПКУ відбувається у випадку якщо після постачання послуг (робіт) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості. А в даному випадку зміни компенсації відбулись проте в межах отриманих авансів, які не перевищують вартість робіт, тому розрахунок коригування не складається.

Складати податкову накладну на суму акту в якому зазначено обсяг виконаних робіт не потрібно, адже постачання робіт за умовами запитання є другою подією і такі роботи виконано в межах отриманих сум предоплат.

Якщо в майбутньому обсяг робіт буде перевищувати суму залишку авансу, є всі підстави складати податкову накладну на суму перевищення.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.202425
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.20248
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024180
  • Особливості ПДВ в разі оплати фізособою за послуги, надані бюджетній установі
    Фізособа – працівник бюджетної установи оплатила зі свого особистого банківського рахунку на рахунок ТОВ (платник ПДВ) за послуги у сфері інформатизації за укладеним із даною установою та ТОВ договору про надання послуг. Як провести даний платіж в бухобліку? Як нарахувати ПДВ, якщо є виписаний рахунок і акт про надання послуг, а оплата надійшла не з бюджетного рахунку?
    12.04.202425
  • Послуги надані нерезиденту, а споживач резидент: що з ПДВ?
    ТОВ-резидент (1) надає інформаційні та консультаційні послуги у сфері інформаційних технологій та комп’ютерних систем нерезиденту. В контракті зазначено, що технічний проєкт виконується для резидента (2) за його адресою перебування. Нерезидент контролює виконання умов, приймає послуги, здійснює оплату послуг та підписує документи. Чи буде оподатковуватися ПДВ ця операція?
    28.03.2024601