• Посилання скопійовано

За зменшення суми податкового кредиту - штраф

В декларацію за жовтень включено податкову накладну з порушеннями (не та форма), проте у додатку 8 не відображено. Чи можливо в декларації за листопад показати цю накладну?

Запитання: В декларацію за жовтень включена податкова накладна з порушеннями (не та форма), проте в 8 Додатку не відображена. Чи можливо в декларації за листопад показати цю податкову по 8 додатку і зберегти кредит, оскільки постачальник відмовляється виписати податкову за відповідною формою і взагалі не включив її в зобов’язання?

Відповідь: Оскільки було порушено порядок складання податкової накладної, то платник податку – покупець взагалі не мав права користуватися нею для підтвердження права на податковий кредит з ПДВ. Тому, звісно, декларація з ПДВ і реєстр податкових накладних за жовтень, у які була включена така податкова накладна, складені із помилкою (завищена сума податкового кредиту). І цю помилку слід виправити (зменшити суму податкового кредиту і сторнувати таку податкову накладну із реєстру). До теми виправлення помилок у декларації і в реєстрі, ми неодноразово зверталися на сторінках нашого видання – зокрема, у спецвипуску в ДК № 45/2014

Але зменшення суми податкового кредиту, як правило, призводить до штрафних санкцій за ст. 50 ПКУ (3% - 5%), та необхідності доплатити в бюджет суму заниження податкового зобов’язання (недоплати). Це слід враховувати при виправленні помилки. Звісно, цього б не було, якщо б платник податку в жовтніскористався б правом на податковий кредит не на підставі помилкової податкової накладної, а на підставі скарги на постачальника за формою додатку Д8 до декларації з ПДВ.

Але, згідно із п. 201.10 ПКУ, право на подання скарги зберігається за покупцем протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. Тож, якщо подія, яка дає право на податковий кредит, відбулася в жовтні, то платник податку має право подати відповідну скаргу у листопаді і скористатися на підставі неї правом на податковий кредит. Але враховуйте, що до заяви (для підтвердження права на податковий кредит і підстав для скарги на постачальника) додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024802
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202425
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202426
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20248335
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202428