• Посилання скопійовано

За зменшення суми податкового кредиту - штраф

В декларацію за жовтень включено податкову накладну з порушеннями (не та форма), проте у додатку 8 не відображено. Чи можливо в декларації за листопад показати цю накладну?

Запитання: В декларацію за жовтень включена податкова накладна з порушеннями (не та форма), проте в 8 Додатку не відображена. Чи можливо в декларації за листопад показати цю податкову по 8 додатку і зберегти кредит, оскільки постачальник відмовляється виписати податкову за відповідною формою і взагалі не включив її в зобов’язання?

Відповідь: Оскільки було порушено порядок складання податкової накладної, то платник податку – покупець взагалі не мав права користуватися нею для підтвердження права на податковий кредит з ПДВ. Тому, звісно, декларація з ПДВ і реєстр податкових накладних за жовтень, у які була включена така податкова накладна, складені із помилкою (завищена сума податкового кредиту). І цю помилку слід виправити (зменшити суму податкового кредиту і сторнувати таку податкову накладну із реєстру). До теми виправлення помилок у декларації і в реєстрі, ми неодноразово зверталися на сторінках нашого видання – зокрема, у спецвипуску в ДК № 45/2014

Але зменшення суми податкового кредиту, як правило, призводить до штрафних санкцій за ст. 50 ПКУ (3% - 5%), та необхідності доплатити в бюджет суму заниження податкового зобов’язання (недоплати). Це слід враховувати при виправленні помилки. Звісно, цього б не було, якщо б платник податку в жовтніскористався б правом на податковий кредит не на підставі помилкової податкової накладної, а на підставі скарги на постачальника за формою додатку Д8 до декларації з ПДВ.

Але, згідно із п. 201.10 ПКУ, право на подання скарги зберігається за покупцем протягом 60 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено порядок її заповнення та/або порядок реєстрації в Єдиному реєстрі. Тож, якщо подія, яка дає право на податковий кредит, відбулася в жовтні, то платник податку має право подати відповідну скаргу у листопаді і скористатися на підставі неї правом на податковий кредит. Але враховуйте, що до заяви (для підтвердження права на податковий кредит і підстав для скарги на постачальника) додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування вартості втраченої посилки: які ПДВ-наслідки?
    Підприємство веде роздрібну поштову торгівлю. Посилки відправляються через АТ «Укрпошта» на умовах післяплати. Є частина посилок, які в процесі транспортування/зберігання на Укрпошті втрачаються і згідно з актом АТ «Укрпошта» відшкодовується вартість втраченої посилки на рахунок підприємства. Підприємство є платником ПДВ. Вартість посилки компенсується без ПДВ. Як відобразити ПДВ за операцією з відшкодування втраченого товару Укрпоштою?
    Сьогодні 10:105
  • Відступлення права вимоги: що з ПДВ?
    Підприємство 1 передплатило за послуги підприємству 2 (ПН зареєстрована, але послуги не отримані). Підприємство 1 винне також підприємству 3 компенсацію за відновлення об’єкта оренди. Укладено тристоронню угоду про відступлення права вимоги, за якою підприємство 1 повернуло оплату підприємству 3 в рахунок компенсації. Причому підприємство 1 зникло. Що з ПДВ у підприємств 1 та 3?
    18.03.2024382
  • Експорт послуг комп’ютерного програмування: що з ПДВ?
    ФОП на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту послуги комп’ютерного програмування. Чи оподатковується така операція ПДВ? Якщо так, то як виправити помилку, якщо ПДВ не нараховувалося?
    13.03.202434
  • Чи нараховувати компенсуюче ПДВ при експорті права на користування комп’ютерною програмою?
    ТОВ - платник ПДВ розробляє програмне забезпечення, обліковуючи витрати (зарплата, амортизація комп’ютерів, послуги сторонніх організацій) на субрахунку 154. Після створення ПЗ обліковуватиметься на субрахунку 125. ТОВ надаватиме нерезиденту невиключне право на користування ПЗ (необ’єктні послуги щодо ПДВ). Чи нараховувати ПДВ за пп. 198.5 і пп. 199.1 ПКУ?
    12.03.202424
  • Чи складати ПН на помилковий платіж та РК на його повернення?
    На рахунок юрособи-платника ПДВ 05.02.2024 р. надийшли кошти у сумі 250 тис. грн від колишнього покупця ФОП - неплатника ПДВ, з яким розірвано відносини. ФОП у призначенні платежу помилково вказав "Оплата за товар". ФОП-покупець надав листа про помилку з проханням повернути кошти. Кошти повернули 04.03.2024 р. Які строки встановлені для повернення помилкових коштів, та якщо між контрагентами немає договірних відносин (або договір уже розірвано), чи нараховують ПЗ з ПДВ?
    11.03.20241 9911