• Посилання скопійовано

Привілейовані дивіденди оподатковуються ПДФО за ставками 15% (20%)

ТОВ, платник єдиного податку (3 група) розподіляє частину прибутку на виплату дивідендів фізичним особам - засновникам. Які утримання та за якими ставками необхідно зробити з таких дивідендів?

По-перше, дивіденди оподатковуються ПДФО за правилами, встановленими п. 170.5 ПКУ. Емітент корпоративних прав (незалежно від обраної ним системи оподаткування, отже, платників єдиного податку це теж стосується) або уповноважена ним особа є податковим агентом фізичної особи – платника ПДФО, яка отримує дивіденди.

Дивіденди остаточно оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування платнику ПДФО за ставкою, визначеною, зокрема, пп. 167.5.2 ПКУ.


 

Ставка, що визначена пп. 167.5.2 ПКУ, складає 5 відсотків - для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами - платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування).

Виключенням з цього правила є дивіденди, що нараховуються платникові ПДФО  за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка перевищує суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку згідно з підпунктом 153.3.7 ПКУ. Для цілей оподаткування такі дивіденди прирівнюються до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням, а саме – за прогресивною ставкою 15 % (20%) згідно п. 167.1 ПКУ. В 2015 р. ставка 15% застосовується для оподаткування привілейованих дивідендів в сумі, що не перевищує 12180 грн, а ставка 20% - для суми дивідендів в частині, що перевищує 12180 грн.

Отже, якщо дивіденди «звичайні», то застосовується ставка 5%, якщо привілейовані – ставки 15% (20%), як і для зарплати.

По-друге, оскільки дивіденди оподатковуються ПДФО, вони підпадають і під оподаткування єдиним збором згідно п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ. Ставка збору становить 1,5% від суми дивідендів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024275
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202472
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202491
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202450
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241461