• Посилання скопійовано

Билет выдается командированному под отчет так же, как и аванс на командировку

Учредитель частного предприятия проживает в другом городе и для контроля за работой предприятия часто приезжает в командировку. Предприятие ему оплачивают проезд и суточные, все выплаты включают в валовые расходы. Иногда билет на проезд теряет (пишет заявление об утере). Не возникает ли при этих выплатах НДФЛ?

Как в 2014 г., так и в 2015 г. командировочные расходы должны подтверждаться документально. Поэтому любые выплаты, которые производятся командированному, должны быть соответствующим образом оформлены (приказом, авансовым отчетом и другими документами, подтверждающими фактически понесенные расходы). При этом многое зависит о того, были ли эти расходы понесены непосредственно командированным, или же предприятием, которое оформляло его командировку.


 

Например, если билет на проезд был приобретен самим командированным, но он его потерял, а расходы на такое приобретение были возмещены предприятием по авансовому отчету, то такое возмещение, безусловно, в соответствии с п. 170.9 НКУ, является облагаемым НДФЛ доходом. Если же билет оплатило предприятие, здесь ситуация сложнее, поскольку она жестко не урегулирована НКУ.

Но, с нашей точки зрения, билет, приобретенный предприятием, выдается командированному под отчет так же, как и аванс на командировку. Поэтому он обязан по возвращению отчитаться об использовании билета по назначению, а значит, приложить его к авансовому отчету. Отсутствие использованного билета может означать, например, что командированный его сдал и получил за это деньги (а это деньги предприятия). Поэтому строго говоря, отсутствие билета говорит о том, что работник не отчитался о целевом использовании полученного аванса, а значит, с нашей точки зрения, стоимость такого билета также является облагаемым НДФЛ доходом. 

  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024247
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202469
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202490
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241451