• Посилання скопійовано

Возврат физлицу ранее сделанных им взносов при уменьшении размера уставного капитала не облагается НДФЛ

Когда регистрировали юрфирму, физлицо внесло в уставный фонд свой уставный взнос в размере 13000 грн. Через 2 года учредители (учасники) приняли решение уменьшить уставный фонд. При выплате учредителю части, на которую уменьшается доля его в уставном фонде (в размере 6000 грн.) надо ли обложить 6000 грн. подоходным налогом с физлиц?

Нет. В соответствии с пп. 165.1.44 НКУ, суммы имущественного и неимущественного взноса физлица в уставной фонд юрлица, взамен которого такое физлицо получило корпоративные права этого юрлица, не облагаются НДФЛ. 

Возврат взноса при выходе физлица из состава учредителей приравнивается к продаже корпоративных прав – согласно пп. 170.2.2 НКУ. Но объекта обложения нет, поскольку финансовый результат от такой продажи нулевой – стоимость возвращенного имущества равна номинальной стоимости корпоративных прав.


 

Не облагается НДФЛ и возврат физлицу ранее сделанных им взносов при уменьшении размера уставного капитала. Поскольку в данном случае речь не идет о продаже корпоративных прав, а уменьшении их номинальной стоимости и об обязанности юрлица, установленной учредительными документами, вернуть излишне внесенные суммы взносов.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202420
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024103
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202430
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024629