• Посилання скопійовано

Граничні розміри благодійної допомоги, яка не підлягає оподаткуванню ПДФО визначені Законом

Чи визначені граничні розміри благодійної допомоги, яка не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізосіб?

Законом визначені граничні розміри благодійної допомоги, яка не підлягає оподаткуванню податком на доходи.

Так, в будь-якій сумі, тобто без обмежень, не оподатковується благодійна допомога, яка направлена для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту, технічних засобів спостереження, ліків, продуктів харчування, предметів речового забезпечення або інших товарів (робіт, послуг) за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, чи для оплати або компенсації вартості ліків, донорських компонентів, виробів медичного призначення, платних послуг з лікування, послуг медичної реабілітації, санаторний – курортного оздоровлення.


 

Граничний розмір неоподатковуваної податком на доходи фізичних осіб благодійної допомоги на відновлення втраченого майна та на інші потреби за визначеним Кабінетом Міністрів України переліком встановлений в сумі, що не перевищує одну тисячу розмірів мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня звітного року. У 2014 році граничний розмір такої добродійної допомоги складає 1 млн 218 тисяч грн.

Податковий кодекс доповнений важливою нормою відносно сум допомоги, отриманої волонтерами і направленою на потреби учасників антитерористичної операції.

Зокрема, суми коштів, отриманих благодійниками – фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів АТО, на банківські рахунки для надання добродійної допомоги учасникам бойових дій антитерористичної операції не включатимуться в загальний оподатковуваний дохід і отже не оподатковуватимуться податком на доходи фізичних осіб. Слід зазначити, що вимога щодо включення до Реєстру благодійників, не буде застосовуватись до дати введення цього Реєстру.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Джерело: «Дельта Банк»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024117
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202431
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024631