• Посилання скопійовано

Дивиденды, которые выплачиваются учредителям – физлицам облагаются НДФЛ по ставке 5%

Подскажите как начислить правильно дивиденды?Какой порядок определения суммы?Мы ООО на ЕН с ндс

Дивиденды – это чистая прибыль, которая образовалась в процессе хозяйственной деятельности предприятия. Согласно ст. 4 Закона Украины «О хозяйственных обществах», порядок распределения прибыли устанавливается самими учредителями общества и фиксируется в учредительных документах. Кроме того, согласно ст. 10 данного Закона участники общества имеют право не только получать свою долю прибыли (дивидендов), но и участвовать в распределении такой прибыли.


 

Так, в ООО решение о распределении чистой прибыли (выплате дивидендов) принимается собранием учредителей (участников) и оформляется протоколом такого собрания. Таким образом, сумма дивидендов, которая выплачивается, определяется исходя из данного протокола. А начисляется такая сумма корреспонденцией счетов: Дт 443 «Прибыль, использованная в отчетном периоде» Кт 671 «Расчеты по начисленным дивидендам». 

Не забывайте, что начисление дивидендов, в ряде случаев, установленных п. 153.3 НКУ, приводит к уплате авансового взноса по налогу на прибыль (это касается и плательщиков единого налога). А также о том, что дивиденды, которые выплачиваются учредителям (участникам) – физическим лицам облагаются НДФЛ по ставке 5%, в порядке, установленном п. 170.5 НКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.202467
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202429
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024627
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202488