• Посилання скопійовано

Грузовой автомобиль не облагается транспортным налогом, но есть ставки акциза

Предприятие приобрело грузовой автомобиль (объем двигателя 2,3 куб. дм). Какие налоги ему нужно заплатить? Какой отчет сдавать?

С 2015 года введено новый налог – налог на имущество, в состав которого входят:

- налог на недвижимое имущество;

- транспортный налог;

- плата за землю.

Плательщиками данного налога выступают как предприятия, так и физлица, в т.ч. нерезиденты.

Что касается налога на авто (транспортного налога), то стоит упомянуть, что в разные периоды таковыми были: транспортный сбор, который подлежал уплате при перерегистрации автомобиля, а также при техосмотре, сбор за первую регистрацию транспортного средства, которым облагались автомобили при первой регистрации в Украине.

В соответствии с пп. 267.2.1 НКУ объектами налогообложения транспортным аналогом являются легковые автомобили, которые использовались до 5 лет и имеют объем цилиндров двигателя свыше 3000 куб. см. Ставка налога при этом составляет 25 000 грн в расчете на календарный год за каждый легковой автомобиль с вышеуказанными характеристиками.

Таким образом, под обложение подпадают исключительно легковые автомобили, а значит, если вы приобрели грузовой автомобиль (независимо от объема его двигателя) транспортным налогом облагаться он не будет. Соответственно никаких отчетов в налоговые органы подавать не надо. И ф. №20-опп подавать не нужно будет, т.к. грузовой автомобиль не является объектом обложения транспортным налогом.

Не стоит забывать о новом акцизном сборе, который уплачивается при приобретении, импорте или продаже грузового автомобиля. Перечень объектов и соответствующих ставок акцизного сбора  утвержден в пп. 215.3.5-2 НКУ. Ставки налога для транспортных средств, соответствующих кода 8704 согласно УКТ ВЭД, применяются для автомобилей, которые использовались с 5 до 8 лет с коэффициентом  - 40;  для автомобилей, которые использовались свыше 8 лет с коэффициентом - 50.

Плательщиками данного сбора являются производители, если грузовой автомобиль было произведено в Украине, или же лицо, которое его импортировало. При этом датой возникновения налоговых обязательств является при реализации произведенного транспортного средства в Украине – дата его реализации, а импортированного товара - дата подачи таможенной декларации.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інші податки»

  • Нецільова благодійна допомога фізособі грошима: правила оподаткування
    Чи є обмеження щодо суми надання нецільової благодійної допомоги працівнику та не працівнику підприємства і як вона оподатковується? Чи є збільшення фінансового результату до оподаткування на цю допомогу?
    Сьогодні 16:178
  • Що буде з податками у ФОПа-таксиста, який уклав договір про використання платформи Bolt?
    ФОП – платник єдиного податку ІІІ групи, без ПДВ, укладає договір щодо перевезень з Bolt-нерезидентом. Кошти від пасажирів надходять на рахунок Bolt - нерезидента. Потім ФОП отримує від цього нереидента оплату за послуги з перевезення, але на валютний рахунок. Чи виникає податкове зобов’язання з ПДВ у ФОПа?
    Сьогодні 14:5612
  • Чи є пільга з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    ТОВ має основний вид діяльності за кодом 23.70 «Різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю». Уклало договір на переробку давальницької сировини, за яким отримує від замовника блоки з каменю і використовуючи власні приміщення, станки, електроенергію, робочу силу тощо виготовляє пам’ятники, плитку тощо. Чи має ТОВ пільгу з податку на нерухомість при виготовленні продукції з давальницької сировини?
    16.04.202418
  • Коли сплачувати орендну плату за земельні ділянки комунальної та державної власності?
    Підприємство уклало з міською радою договір оренди земельної ділянки. Додаткову угоду до цього договору щодо застосування нової НГО земельної ділянки укладено та зареєстровано 29.02.2024 р. Розмір орендної плати було зменшено з 12000 грн до 10000 грн за місяць. Договором та додатковою угодою не визначено, з якого періоду застосовувати нову НГО. Який розмір орендної плати зазначити в декларації з плати за землю після зміни НГО?
    15.04.2024313
  • Чи нараховується пеня внаслідок зменшення плати за землю?
    ФОП має договір оренди землі комунальної власності на території активних бойових дій. Згідно з пп. 69.14 підр. 10 розд. ХХ ПКУ 14.03.2024 р. подано уточнюючий розрахунок за 2022 рік на зменшення орендної плати. До цього був податковий борг за 2022 р. Але датою подання уточнюючого розрахунку в ІКПП нарахована пеня. Чи правомірне нарахування пені?
    27.03.202430