• Посилання скопійовано

Якщо спрощенець не повернув фіндопомогу протягом року з дати її отримання, її сума оподатковується єдиним податком

Чи може ТзОВ (платник ПДВ на загальних підставах) надати поворотну фінансову допомогу фізособі-підприємцю 3-ї групи? Як це відобразити в обліку? На який період це можна зробити? Чи виникають податкові зобов'язання?

Відповідно до пп. 14.1.257 ПКУ, поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення. 

З 1 січня 2015 року оподаткування поворотної фінансової допомоги здійснюється за новими правилами.

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства згідно з національними положеннями (стандартами ) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності, на різниці, що виникають відповідно до положень р. ІІІ ПКУ.


Що стосується отримувача – платника єдиного податку, то, відповідно до пп.3 пп.292.11 ПКУ, суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів не включаються до складу доходу «єдиноподатника». Загалом, як сума поворотної фіндопомоги, так і строк її надання законодавством не обмежено. Проте, враховуючи вищенаведену норму, якщо фіндопомогу не повернуто платником єдиного податку протягом року з дати її отримання, її сума враховується у складі його доходу та, відповідно, оподатковується єдиним податком. У надавача - платника податку на прибуток на загальних підставах  при цьому не виникає жодних податкових наслідків.

У бухгалтерському обліку надавач відображає надану поворотну фінансову допомогу у складі дебіторської заборгованості як:

- короткострокову, якщо її буде погашено протягом 12 місяців, на рахунку 377 «Розрахунки з іншими дебіторами»;

- довгострокову, якщо її буде погашено протягом строку, що перевищує 12 місяців, починаючи з дати балансу, на рахунку 183 «Інша дебіторська заборгованість».

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»