• Посилання скопійовано

Придбання кави, чаю для працівників не дає права на податковий кредит

Директор бажає щомісячно купувати для співробітників чай, каву, печиво, цукор і т.д. для вживання в офісі. Як оформити цю операцію? Які виникнуть зобов'язання по ПДФО, ЄСВ, ПДВ?

Вопрос:

1. На предприятии числится 2 сотрудника совместителя (директор и бухгалтер). Предприятие плательщик единого налога по ставке 4%. Директор желает ежемесячно покупать для сотрудников чай, кофе, печенье, сахар и т.д. для употребления в офисе.

2. Тоже, что и в первом вопросе, но на предприятии числится 9 штатных сотрудников. Предприятие на общей системе налогообложения, плательщик НДС.

Как лучше оформить данную операцию, какими документами, какие будут проводки, какие возникнут обязательства по ПДФО, ЕСВ, НДС?

Відповідь: Незалежно від системи оподаткування підприємства, придбання кави, чаю та інших подібних речей не є господарською операцією. Тому придбання таких речей зрозуміло для платника ПДВ не дає право на податковий кредит. Інша річ, чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ? На погляд автора, при використанні чаю, кави тощо, не має операції постачання товарів. Адже за пп. 14.1.191 ПКУ постачанням товарів, є передача права на розпоряджання товарами як власник. В данному випадку власника просто не має, адже постачання не здійснюється конктертній особі.

В бухгалтерському обліку придбання таких речей слід обліковувати на субрахунку 209  "Інші матеріали" із подальшим списанням за актом на субрахунок 949 "Інші витрати операційної діяльності". Зверніть увагу, що таке списання повинно підтверджуватись документально відповідно до Закону про бухоблік. А це означає, що слід скласти первинний документ, який повинен мати обов'язкові реквізити (додатково див. п. 2.4 наказ Мінфіну від 24.05.1995р. № 88 "Про затвердження Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку").

Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо за пп. 164.2.17 ПКУ відноситься до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, який підлягає оподаткуванню ПДФО. Проте, оподаткування таких доходів розглядається лише у разі одержання доходу безпосередньо конткреною фізособою, яка є платником ПДФО. Тому, споживання кави, чаю працівниками підприємства не можна розглядати як об'єкт оподаткування. З тієї ж причини це не буде об'єктом оподаткування військовим збором (п. 16-1 підрозділ 10 розділ ХХ ПКУ). 

Що стосується єдиного внеску, то базою для нарахування є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці". Відповідно споживання кави та чаю згідно ст. 7 Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не буде обкладатись єдиним внеском також.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Загальні положення»