• Посилання скопійовано

Імпортер самостійно вирішує, як оформляти товар при розмитненні

Підприємство має на меті завозити на митну територію України ром в цистернах, з подальшим його розливом в пляшки для подальшої реалізації на території України. Чи вважатиметься даний процес виробництвом?

Запитання: Підприємство має на меті завозити на митну територію України ром в цистернах, з подальшим його розливом в пляшки для подальшої реалізації на тереторії України. Чи вважатиметься даний процес виробництвом? Характеристики даного рому змінюватись не будуть?

Якщо це не виробництво, то даний ром буде оформлятись на митниці як готова продукція, і відповідно акциз буде сплачуватись до або під час митного офрмлення. Якщо в подальшому необхідно буде змінити характеристики рому, тобто почнеться процес виробництва (добавиться спирт, вода), і ром уже є як сировина. Чи можна міняти призначення підакцизного товару? Як бути з уже сплаченим акцизом? Як сплачувати акцизний податок на виготовлену продукцію з рому? Чи не виникне подвійне оподаткування акцизним податком?

Відповідь: Це досить складне питання, тому що чіткої відповіді на нього у чинному законодавстві ми не знайшли. Тому можемо висловити лише нашу думку з цього приводу. А вона така. 

На нашу думку, розлив алкогольних напоїв по пляшках не є виробництвом алкогольних напоїв. Базується ця думка на тому, що ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР, розглядається лише повний  технологічний   цикл   виробництва, тобто сукупність приміщень,  технологічного  та  іншого   обладнання,   відповідних технологічних  процесів,  що  забезпечують  переробку  сировини  в продукцію,  готову для реалізації  кінцевому  споживачу,  а  також лабораторій, акредитованих      органами     виконавчої     влади, уповноваженими  відповідно  до законодавства. Частково підтверджує цю думку і Класифікатор видів економічної діяльності.


 

Хоча в діючому Класифікаторі (КВЕД - 2010) і немає згадки про розлив алкогольних напоїв по пляшках, в попередньому вона була. Так, код 15.93.0 в КВЕД – 2005 був присвоєний виробництву виноградних вин. Але при опису такого коду було сказано, що він не включає в себе  розливу пляшки та пакування без перероблення (витримки) вина (такому виду діяльності було присвоєно код 51.34). В діючому КВЕД – 2010 в діяльності за кодом 11.0 «Виробництво напоїв» і в  підкласі 11.01 «Дистиляція, ректифікація та змішування алкогольних напоїв», і в підкласі 11.02 «Виробництво виноградних вин» зазначено, що колишній код 51.34 їм відповідає лише частково. Слід сказати, що під кодом 51.34 в КВЕД – 2005 була зазначена «Оптова торгівля напоями». Йому зараз відповідає код 46.34 КВЕД-2010. Він, зокрема, передбачає  купівлю вина великими партіями та його розлив у пляшки без перероблення. На нашу думку, це можна віднести і до розливу у пляшки рому. 

Стосовно сплати акцизного податку, зазначимо таке. Згідно із ст. 213 ПКУ, об’єктами оподаткування цим податком є, зокрема, операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції) та операції із ввезення підакцизних товарів (продукції) на митну територію України. Тобто, якщо ром буде ввезено в режимі імпорту на територію України як підакцизний готовий товар з метою подальшої реалізації як готової продукції, то його імпортер повинен буде сплатити акцизний податок при його розмитненні (пп.  212.1.2 ПКУ). Якщо ж підакцизний товар ввозиться з метою використання як сировини для виробництва підакцизних товарів (продукції), за умови подальшого виготовлення з такої сировини готової продукції на митній території України, з якої сплачується акцизний податок, або реалізації такої продукції (підакцизних товарів) на експорт, та пред'явлення контролюючому органу ліцензії на право виробництва, то таке ввезення підакцизного товару не обкладається акцизним податком (пп. 213.3.6 ПКУ).  Тобто, від того, як буде оформлено підакцизний товар при його ввезенні і які документи будуть подані при розмитненні, залежить, чи буде цей товар оподатковано акцизним податком, чи ні. Вирішувати, як саме оформляти цей товар при розмитненні, яку мету зазначати при його ввезенні, слід самому імпортеру. 

При цьому корегування сум сплаченого (нарахованого) акцизного податку у зв’язку із зміною напрямку використання імпортованого підакцизного податку (у вашому випадку – використання у якості сировини імпортованого як готова продукція рому), ПКУ не передбачено. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЗЕД»

  • Товар імпортовано частинами, а продається як один виріб: що з УКТ ЗЕД?
    Підприємство поставляє складне хімічне обладнання - змішувач, який складається із багатьох частин. Головна частина - корпус, імпортується і складає 78% вартості змішувача.Чи можна для змішувача застосувати код УКТ ЗЕД, що відповідає УКТ ЗЕД корпусу та в податковій на змішувач поставити позначну імпортований товар?
    21.03.202465
  • Дата подання експортної митної декларації та дата її оформлення різні: коли визнати ПЗ та дохід?
    Підприємство-експортер подало митну декларацію до оформлення 31.01.2024 р. Завершення митного оформлення 01.02.2024. Курс в МД зафіксований станом на 31.01.2024. Коли підприємство має скласти ПН та за яким курсом? Як відобразити експорт товарів в бухгалтерському обліку?
    20.02.202464
  • Особливості та наслідки переведення боргу у ЗЕД
    У компанії були борги перед нерезидентом за постачання палива у 2021-2022 роках. У 2023 році інший нерезидент сплатив ці борги і тепер борги компанії перейшли до цього нерезидента. Передбачається оформлення 3-стороннього договору переведення боргу. Чи є якісь особливі вимоги до оформлення цієї угоди та податкові ризики від такої операції? Чи має значення дата цього договору?
    08.01.2024276
  • Продаж товару нерезиденту на території України: у якій валюті слід вести розрахунки?
    Нерезидент купив пальне для заправки авто на АЗС на території України у бак власного автомобіля. З даним контрагентом є договірні відносини. Якою валютою – гривнею чи євро має розрахуватися контагент на поточний рахунок продавця?
    02.01.2024506
  • За якими курсами оприбуткувати імпортний товар, який був оплачений раніше?
    В 2021-2022 рр. підприємство повернуло дефектні товари іноземному постачальнику. В серпні 2023 р. постачальник надав кредит-ноту на ці товари на 1570,8 євро. В гривнях це 1570,8 * 33,9292 = 53295,99 грн. В липні 2023 р. отримали інвойс на нові товари - 27497,26 євро, оплатили на 1570,8 євро менше з врахуванням кредит-ноти. Курс на дату оплати – 40,4046 грн/євро, на суму 1047548,25 грн. Товар отримали 05.08.2023 р., в МД зазначена вартість товару 27497,26 євро та 1111015,79 грн, як в інвойсі. Як закрити рахунок 632 у валюті та в гривнях?
    18.08.2023259