• Посилання скопійовано

До страхувальників, які самостійно виявили недостовірну інформацію у звіті з ЄСВ, штрафи не застосовуються

Для изменения персональных данных работника (имени) подавали "скасовуючу" и "початкову". ПФ не принимает исправления без заявления на проведение проверки на предприятии. Правомерно ли это?

Согласно п. 5.2 Порядка формирования и представления страхователями  отчета относительно сумм начисленного единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование( приказ Миндоходов № 454 от 09.09.2013 г.),   в случае выявления страхователем самостоятельно недостоверных сведений, представленных после окончания отчетного периода и/или накопленных в электронных базах данных персонифицированного учета, страхователь подает в соответствующий территориальный орган доходов и сборов необходимые отменяющие документы относительно обнаруженных недостоверных сведений о застрахованном лице и одновременно исходные документы с указанными верными сведениями на одно застрахованное лицо вместе с пояснительной запиской относительно изменения сведений.


Если страхователем была допущена ошибка в реквизитах (кроме сумм), касаемых страхователя или застрахованного лица, - подаются отменяющие документы. Изменения в суммах начисленной заработной платы или дохода и в связи с этим начисленных сумм единого взноса за отчетный месяц при формировании и представлении отменяющих документов не допускаются (п.5.5 Приказа № 454) В случае если страхователем были допущены ошибки, указанные в пункте 5.5, страхователь должен сформировать и подать вместе с отчетом за текущий отчетный период отчет за предыдущий период, который содержит: перечень таблиц отчета, соответствующую таблицу со статусом - отменяющая - сведения, которые были ложными, на одно или несколько застрахованных лиц и соответствующую таблицу со статусом - начальная - с указанными верными сведениями на одно или несколько застрахованных лиц.

Также, согласно разъяснению налоговиков „ЗІР”, до страхувальників, які самостійно виявили недостовірну інформацію у реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, та надали індивідуальні відомості про застраховану особу з позначками «додаткова» або «скасовуюча» та «початкова» до системи персоніфікованого обліку за попередні звітні періоди, фінансові та адміністративні санкції не застосовуються.

Что касается проведения проверки страхователя  в связи представлением  им уточняющих таблиц по отчетности ЄСВ, то действующим законодательством это не предусмотрено.  Указанное в вопросе заявление на проверку может быть подано исключительно по инициативе  самого страхователя.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    Сьогодні 17:385
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241711
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202438
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024314
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437