• Посилання скопійовано

Зменшений ЄСВ може застосовуватись до нарахованих доходів за січень 2015 р.

Чи можна уже з січня використовувати 0,4 коефіцієнт по ЄСВ, якщо всі вимоги виконані? Чи достатньо наказу по підприємству про підвищення окладу?

Вимоги п. 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014р. № 77-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці", діють з 01.01.2015 р. Тому знижувальний коефіцієнт для зменшення ставки ЄСВ при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами при виконанні зазначених у Законі № 77 вимог може застосовуватись до нарахованих доходів за січень 2015 року.

Перш за все підприємству слід визначити:

- загальну середньомісячну базу нарахування ЄСВ за 2014 рік;

- середню заробітну плату за 2014 рік. 

Для розрахунку коефіцієнта для зниження ставки ЄСВ (для отримання права на це) слід визначити середню заробітну плату по підприємству, яка збільшилася мінімум на 30 % у порівнянні з середньою заробітною платою за 2014 рік. Крім того, середня заробітна плата по підприємству повинна складати не менше трьох мінімальних заробітних плат (не меньше 3654 грн). На сьогодні не має офіційних роз'яснень, як визначати середню заробітну плату по підприємству. Наразі це можна зробити скориставшись Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01 2004 р. №5). Аналогічне посилання є у ч. 5 п. 4.3 Інструкції № 455, затвердженої наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. №455 "Про затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування")

Отже, відповідність виконання вимог для права на зниження ставки ЄСВ роботодавцю потрібно перевіряти щомісяця (кожний місяць порівнювати із показниками 2014 року). Тому, одного наказу по підприємству про підвищення окладу буде недостатньо.

Якщо зміни окладів пов'язані зі зміною штатного розкладу, керівником підприємства складається наказ про такі зміни, потім слід видати наказ про затвердження нового штатного розкладу. Згодом на підставі додаткової угоди до трудового договору видається наказ про підвищення окладу.

Відповідно, підприємству окрім кадрових документів, для визначення права на застосування зниженої ставки ЄСВ, слід провести ще ряд розрахунків та оформити ряд документів. 

Проте зауважимо, що у ВРУ зареєстровано законопроект № 1863 від 27.01.2015 р. щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці, який дасть можливість багатьом роботодавцям скористатися зниженим коефіцієнтом для ставки нарахування ЄСВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.202410
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241721
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202438
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024314
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437